Zamkną skrzyżowanie przy nowym osiedlu. Objazdy dla kierowców i komunikacji miejskiej

Na dwa dni zamkną ul. Nałęczowską i skrzyżowanie z ul. Morwową
Na dwa dni zamkną ul. Nałęczowską i skrzyżowanie z ul. Morwową | fot. Dominik Wąsik

Od piątku całkowicie zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Nałęczowskiej i Morwowej w Lublinie. Ma to związek zaplanowanymi pracami przy wymianie nawierzchni ulicy. Kierowcy i linie komunikacji miejskiej pojadą objazdami.

Drogowcy zamkną skrzyżowanie

Od piątku (14.10) od godz. 8.00 drogowcy zamkną skrzyżowanie ulic Nałęczowskiej i Morwowej w Lublinie. Ma to związek z pracami przy wymianie nawierzchni na odcinku ul. Nałęczowskiej od skrzyżowania z ul. Morwową w kierunku al. Kraśnickiej.

Z informacji przekazanych przez wykonawcę wynika, że ruch na w/w odcinku ma być prowadzony wahadłowo. Natomiast nie będzie możliwości skrętu w ul. Morwową, jak z wyjazdu z niej. W związku z tym linie komunikacji miejskiej pojadą objazdami. Z objazdów będą musieli skorzystać też kierowcy.

Do trzech razy sztuka

Jest to już trzecie podejście wykonawcy do realizacji tych prac. Przypomnijmy, że pierwotnie prace miały zostać wykonane w dniach 6-7 października. Z uwagi na awarię sprzętu w wytwórni mas bitumicznych zdecydowano się na przełożenie prac na kolejny termin – 10-11 października. W drugim terminie również wykonawca nie zrealizował tych prac.

Objazdy komunikacji miejskiej

W związku z pracami drogowymi prowadzonymi w obrębie skrzyżowania ul. Nałęczowskiej i ul. Morwowej oraz związanym z tym całkowitym zamknięciem dla ruchu skrzyżowania zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

Linie 3 i 33 w obu kierunkach przejazdu:

  • … – al. Kraśnicka – Wojciechowska – al. Mazowieckiego – Nałęczowska – …

Linia 54 w obu kierunkach przejazdu:

  • … – Nałęczowska – al. Mazowieckiego – Wojciechowska – Zana – …

Linia 79 w obu kierunkach przejazdu:

… – Nałęczowska – al. Mazowieckiego – Wojciechowska – al. Kraśnicka – [rondo im. Honorowych Krwiodawców – al. Kraśnicka]*

*Kursy będą realizowane zgodnie z oznaczeniem w informacji pasażerskiej, do przystanków Nałęczowska 01 lub Nałęczowska 02).

W czasie trwania objazdów nie będą obsługiwane przystanki: Cisowa 01 i 02, Mazowieckiego 02 oraz Morwowa – Helenów 01 i 02.

W przypadku wystąpienia opadów deszczu w sobotę (15.10) uniemożliwiających prowadzenie prac, skrzyżowanie w tym dniu pozostanie otwarte dla ruchu, a komunikacja miejska będzie kursować podstawowymi trasami. W takiej sytuacji objazdy będą obowiązywać w poniedziałek (17.10) od godz. 8.00 do końca dnia.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.