Zamiast zamówionego telefonu, dostał karmę dla psa

Lublinianin zamówił na portalu ogłoszeniowym telefon. W paczce, zamiast oczekiwanego produktu, znalazła się karma dla psa i trzy zepsute telefony.

 

Ze zgłoszenia otrzymanego przez policjantów z VII komisariatu wynika, że mieszkaniec naszego miasta poprzez znany portal ogłoszeniowy od mieszkańca Elbląga zamówił telefon. Sprzęt miał kosztować 130 złotych.

 

Kupujący przelał kwotę na podane przez mężczyznę konto. Kiedy na jego adres przyszła paczka, okazało się, że został oszukany. Zamiast zamówionego konkretnego telefonu, otrzymał trzy, ale wszystkie zepsute. Oszust dorzucił jeszcze dwie karmy dla psa.

 

Policjanci ostrzegają: Oszustwo to przestępstwo za które zgodnie z kodeksem karnym grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

 

– Gromadźmy całą korespondencję ze sprzedającym, w przypadku oszustwa będzie ona bezcennym dowodem kontaktów. Zachowanie zasad ostrożności pozwala na bezpieczne zakupy w sieci. Jeśli jednak mimo tego padniemy ofiarą internetowego naciągacza i nie dostaniemy towaru za który zapłaciliśmy, natychmiast zgłośmy to na Policję – apeluje nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

 

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.