Zamiast „pomidorów”, wyrosły krzaki konopi. Mężczyzna w tarapatach

004713 620
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Ponad dwa metry miały niektóre krzaki konopi indyjskich, które rosły w ogródku warzywnym koło domu w gminie Zalesie. Mężczyzna myślał, że są to krzaki pomidorów.

Policjanci weszli na teren jednej z posesji w gminie Zalesie. Z posiadanych przez nich informacji wynikało, że mieszkający tam 54-latek na jej terenie posiada wysadzone rośliny konopi.

Na miejscu kryminalni potwierdzili posiadane informacje. Ujawnili kilka roślin o wysokości od 1 do 2 metrów. W rozmowie z policjantami 54-latek przyznał, że jedną z roślin przesadził myśląc, że to krzak „pomidorów”.

Policjanci zabezpieczyli krzaki konopi, natomiast mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Uprawa jak też posiadanie konopi zgodnie z Ustawą o Przeciwdziałaniu Narkomanii zagrożona jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

68 134010
Krzaki konopi na terenie posesji w gminie Zalesie | fot. KMP Biała Podlaska

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.