Zamiast marszu będzie samochodowy Rajd Niepodległości ulicami Lublina

IMG 20190708 090208
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Nie pieszo, a w samochodach – to pomysł porozumienia środowisk patriotycznych na uczczenie 102-rocznicy odzyskania niepodległości w Lublinie.

W tym roku – z powodu pandemii koronawirusa – środowiska narodowe z województwa lubelskiego zapowiedzieli, że zamiast marszu będzie przejazd samochodów ulicami Lublina – Lubelski Rajd Niepodległości 2020. Organizatorzy proszą, by przystrajać swoje samochody wyłącznie w barwy biało czerwone i w symbole narodowe.

„Jako lubelskie środowisko narodowe wychodzimy do mieszkańców Lublina z propozycją by przystroić swoje samochody w Święto Niepodległości i tym samym zamanifestować swój patriotyzm” – mówi Piotr Zduńczyk z Ruchu Narodowego Lublin.

Z powodów sanitarnych, na trasie rajdu nie będzie można wysiadać z samochodów. Porozumienie środowisk patriotycznych przekonuje, że to będzie najbezpieczniejsza forma świętowania.

„Ten rok jest specyficzny. Zagrożenie epidemiczne i ograniczenia wprowadzone przez rząd uniemożliwiają nam świętowanie w tradycyjny sposób” – wyjaśnia Zduńczyk.

Lubelski Rajd Niepodległości rozpocznie się 11 listopada o godz. 21 na rondzie im. Romana Dmowskiego w Lublinie. – „Nie tamujemy ruchu, ale emanujemy narodowymi barwami podczas jazdy po mieście!” – zapowiadają organizatorzy.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.