Zamiast bombowego żartu wyszedł niewypał

policja e1473669180911

33-latek ze Świdnika odpowie za wywołanie fałszywego alarmu w budynku Sądu Rejonowego w Świdniku. Ewakuowano blisko 300 osób z budynku. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

O podłożonej w sądzie bombie poinformował około godz. 11.00 mężczyzna, który zadzwonił na numer alarmowy 112. Na szczęście informacja o materiale wybuchowym nie potwierdziła się. Policjanci ustalając okoliczności zdarzenia dotarli do jednego z domów na terenie Świdnika. Tam zatrzymali 33-letniego mężczyznę.

Zaangażowanie służb policji, pogotowia ratunkowego, straży pożarnej oraz strażników miejskich, ewakuacja blisko 300 osób z budynku Sądu Rejonowego w Świdniku, odwołanie wielu rozpraw oraz zablokowanie ruchu drogowego na jednej z głównych ulic miasta to efekt informacji o podłożonym ładunku wybuchowego pod budynek świdnickiego sądu.

Czynności w tej sprawie trwają. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia i motywy działania 33-latka. Wywołanie fałszywego alarmu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 8.

fot. spottedlublin.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.