Zakupy zrób dzisiaj. W niedzielę i poniedziałek sklepy będą zamknięte

sklep handel niedziela market zakupy auchan
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Pusta lodówka? Nie zapomnij zrobić zakupów jeszcze dziś, bo w niedzielę 11 listopada i poniedziałek 12 listopada na duże sklepy nie będziemy mogli liczyć! W te dni będzie obowiązywał zakaz handlu.

Zgodnie z ustawą o ograniczeniu handlu, w każdym miesiącu handel jest dozwolony jedynie w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Ustawa o zakazie handlu w niedziele zawiera 39 dni, w których sklepy będą zamknięte w 2018 roku z powodu zakazu handlu.

Najbliższa niedziela 11 listopada jest drugą niedzielą w listopadzie, co oznacza, że tego dnia sklepy będą zamknięte. Natomiast w poniedziałek 12 listopada zakaz handlu będzie obowiązywał zgodnie z podpisaną przez prezydenta ustawą, która ustanowiła 12 listopada 2018 roku Świętem Narodowym i dniem wolnym od pracy z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W niedzielę 11 listopada i poniedziałek 12 listopada będą czynne m.in. galerie handlowe, w których działać będą wyłącznie części gastronomiczne, kina czy miejsca rozrywki m.in. kręgielnie.

Czy w te dnia będą zamknięte wszystkie sklepy?

Nie. W niedzielę 11 listopada i poniedziałek 12 listopada otwarte będą te sklepy, w których za ladą stanie ich właściciel m.in. Żabka czy Fresh Market. Może to być też osoba zatrudniona na umowę zlecenie czy umowę o dzieło, ale nie etatowy pracownik placówki. Za złamanie zakazu handlu grozi kara w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł.

W te dni otwarte będą też lokale gastronomiczne m.in. restauracje, bary czy pizzerie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.