Zakup motocykla z tragicznym finałem. Jazdę próbną zakończył na drzewie. Zginął na miejscu

wypadek motocyklisty łuków
Miejsce wypadku | fot. KPP Łuków

Do wypadku doszło wczoraj późnym popołudniem w miejscowości Cisownik. Ze zgłoszenia wynikało, że w wypadku drogowym uczestniczył kierujący jednośladem mężczyzna. W wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu.

Brawura i złudna pewność siebie wycisza zdrowy rozsądek

Wstępne ustalenia policjantów KPP Łuków wskazują, że przyczyną śmierci kierującego motocyklem marki Yamaha, była najprawdopodobniej nadmierna prędkość. Podczas wejścia w łuk drogi, mieszkaniec gminy Wojcieszków (powiat Łukowski) utracił panowanie jednośladem, zjechał z  jezdni w pobliski las i uderzył w drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń 25-latek zmarł na miejscu.

Bez kasku, bez uprawnień, z zakazem prowadzenia pojazdów

Policjanci ustalili, że młody mężczyzna jechał bez kasku, bez uprawnień do kierowania motocyklem i obowiązywał go sądowy zakaz kierowania pojazdami. Wypadek miał miejsce podczas jazdy próbnej, przed planowanym zakupem. Teraz łukowscy policjanci pod nadzorem prokuratury będą prowadzili śledztwo i ustalą dokładnie jaki był przebieg tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Nadmierna prędkość przyczyną wielu tragedii na drogach

Nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków do jakich dochodzi na naszych drogach. Zachęcamy i namawiamy, aby jechać z bezpieczną prędkością, która zapewni kierującemu całkowite panowanie nad pojazdem. Dostosujmy ją do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni i własnych umiejętności.

asp. szt. Marcin Józwik KPP Łuków

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.