Zakład Zagospodarowania Odpadów w Wólce Rokickiej otwarty [zdjęcia]

otwarcie zzo w wolce rokickiej 1klOWfqWibGpC785HlXs

Jest to jeden z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania odpadów komunalnych w Polsce i w Europie. Co roku ma przerabiać 37 tysięcy ton odpadów, w większości z Lublina.

Koszt budowy Zakładu Zagospodarowania Odpadów wyniósł ponad 48 mln zł. Na podstawie umowy miasto Lublin udzieli gminie Lubartów pomocy finansowej w postaci 10 mln złotych jako pokrycie części wkładu własnego realizacji zadania inwestycyjnego.

Do sortowni ma trafiać 37 tysięcy ton odpadów rocznie. A będą to odpady przede wszystkim z terenów gmin-członków Związku (Gmina Lubartów, Gmina Miasto Lubartów, Gmina i Miasto Ostrów Lubelski, Gmina Ostrówek, Gmina Serniki), Gminy Lublin oraz Gminy Świdnik.

W pierwszym okresie sortownia będzie pracować na dwie zmiany. Pracę w nowej firmie znajdzie około 40 osób.

Zdjęcia

otwarcie zzo w wolce rokickiej 5,klOWfqWibGpC785HlXs

otwarcie zzo w wolce rokickiej 8,klOWfqWibGpC785HlXs

otwarcie zzo w wolce rokickiej 6,klOWfqWibGpC785HlXs

otwarcie zzo w wolce rokickiej 9,klOWfqWibGpC785HlXs

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.