Zakaz handlu w niedzielę. PiS przygotował projekt nowelizacji ustawy

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz niektóre inne dni. Za projekt odpowiadają członkowie Prawa i Sprawiedliwości.

Projekt zakłada zmiany w funkcjonowaniu sklepów, które w niehandlowe niedziele działają jako placówki pocztowe. Mowa m.in. o sklepach sieci Żabka. Sklepy tej sieci są otwarte normalnie we wszystkie niedziele.

Kolejna poprawka ma spowodować, że sprzedawać w dni wolne od handlu będzie mógł nie tylko właściciel, ale także jego rodzina. W projekcie wskazano jeszcze kilka drobnych poprawek uszczegóławiających dotychczasowe definicje.

Przypomnijmy, że w 2019 roku zakupy zrobimy tylko ostatnią niedzielę każdego miesiąca, a od 2020 roku zakaz handlu będzie obowiązywał już we wszystkie niedziele – z pewnymi wyjątkami.

Z zakazu wyłączone zostały placówki, w których handel prowadziłby wyłącznie przedsiębiorca wykonujący działalność we własnym imieniu, a także m.in. stacje paliw, apteki i punkty apteczne. Do tego dochodzą m.in. kwiaciarnie, saloniki prasowe, placówki handlowe w hotelach, sklepy z pamiątkami, placówki handlowe na dworcach czy sklepy internetowe.

Źródło: Money.plWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.