Zagubiony jastrząb w centrum Lublina. Helenka wróciła do opiekuna!

Hela to trzyletnia samica jastrzębia, która wspólnie z sokolnikiem pracowała w Ogrodzie Saskim. Jednak podczas piątkowej pracy oddaliła się od opiekuna i odleciała w nieznanym kierunku. Dzięki szybkiej reakcji czytelników odnalazła się!

 

Na naszym profilu facebook’owym opublikowaliśmy treść, w której czytelnik szukał zaginionego jastrzębia, a dokładnie Helę. Jest to samica jastrzębia, która wraz z swoim opiekunem (sokolnikiem) pracowała na zlecenie Ratusza w Ogrodzie Saskim.

 

 

Jej zadanie polega na odstraszaniu gawronów w parku. Latała kilka okrążeń wokół Ogrodu Saskiego i wracała do sokolnika. Podczas piątkowej pracy było inaczej. Jak tłumaczy opiekun coś musiało ją przestraszyć, bo nie wróciła. Zaczęły się poszukiwania.

 

Po krótkim czasie czytelnicy zaczęli informować, że drapieżny ptak był widziany na terenie UMCS. Natychmiast sokolnik udał się na miejsce. Helenka zwiedzała tereny uczelni. Udało się ją złapać!

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.