Zaginęła Ewelina G. z Lublina. Może znajdować się w stanie „zagrożenie życia lub zdrowia”

Policyjny radiowóz na sygnale
Policyjny radiowóz na sygnale | fot. Dominik Wąsik

Rodzina 32-letniej Eweliny G. z Lublina nie ma z nią kontaktu od środowego wieczora. Jej najbliżsi podejrzewają, że jej życiu lub zdrowiu może grozić niebezpieczeństwo.

Istnieje zagrożenie życia

Do zaginięcia doszło w środę (15.05) w godzinach wieczornych. Z ustaleń policjantów wynika, że 32-letka wyszła z domu w nieznanym kierunku. Od tego czasu nie nawiązała kontaktu z bliskimi i nie powróciła do miejsca zamieszkania. Wszystko na to wskazuje, że obecnie może znajdować się w okolicznościach zagrażających życiu. Trwają intensywne poszukiwania.

Osoby, które widziały zaginioną lub posiadają jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu Eweliny, proszone są o kontakt z dyżurnym komisariatu 3. w Lublinie telefon 47 811 58 00 adres: Lublin ulica Kunickiego 42 lub na numer alarmowym 112.

Jak uzyskać pomoc?

Policjanci przypominają, aby nie być obojętnym i reagować w przypadku osób, które chcą lub planują popełnić samobójstwo. Czasami zwykła rozmowa, wysłuchanie, poczucie obecności bliskiej osoby może go odwieźć od myśli samobójczych.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Natomiast jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.