Zadzwonił na policję informując o swym zamiarze. Mężczyzna targnął się na własne życie. Policjanci przybyli w samą porę

Radiowóz policji na sygnale
Radiowóz policji na sygnale | fot. Dominik Wąsik

Policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku udało się uratować życie mężczyźnie, który zamierzał popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze dotarli na miejsce w odpowiednim momencie i znaleźli rannego 53-latka w jego mieszkaniu. Mieszkaniec gminy Kraśnik został przetransportowany do szpitala w celu dalszego leczenia.

To miała być ostatnia rozmowa

Wczoraj wieczorem dyżurny kraśnickiej komendy po godzinie 20:00 odebrał telefon od mieszkańca gminy Kraśnik, który poinformował, że chce odebrać sobie życie. Skierowani na miejsce sierżant sztabowy Piotr Sikora i starszy sierżant Michał Grot niezwłocznie ruszyli na miejsce, skąd dzwonił mężczyzna.

Przybyli policjanci po dotarciu na posesję zastali zamknięty dom. Zdecydowali się wywarzyć drzwi i wejść siłowo do środka z uwagi na realne zagrożenie życia i zdrowia dzwoniącego mężczyzny.

DSC06581
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Ranny i osłabiony mężczyzna potrzebował natychmiastowej interwencji lekarskiej

Policjanci gdy dotarli do poszkodowanego natychmiast rozpoczęli proces udzielania mu pomocy i ratowania jego życia. Do czasu przybycia karetki monitorowali funkcje życiowe poszkodowanego. Następnie 53-letniego mężczyznę przekazali załodze zespołu ratownictwa medycznego.

Mierzysz się z depresją lub ktoś potrzebuje pomocy? Zadzwoń

Policjanci przypominają, aby nie być obojętnym i reagować w przypadku osób, które chcą lub planują popełnić samobójstwo. Czasami zwykła rozmowa, wysłuchanie, poczucie obecności bliskiej osoby może go odwieźć od myśli samobójczych.

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

karetka pogotowia ratownik
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Natomiast jeśli przeżywasz trudności i myślisz o odebraniu sobie życia lub chcesz pomóc osobie zagrożonej samobójstwem, pamiętaj, że możesz skorzystać z bezpłatnych numerów pomocowych:

  • 800 70 2222 (całodobowy) – Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym
  • 800 12 12 12 (całodobowy) – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka
  • 116 111 (całodobowy) – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
  • 116 123 (całodobowy) – Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
  • 112 – Numer alarmowy w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.