Zaczytane Ławki w Skende Shopping. W poniedziałek możesz dostać w prezencie książkę za czytanie

Akcja #siedzeiczytam w Skende Shopping | fot. MATERIAŁY PRASOWE

Oryginalne, bajecznie kolorowe ławki w kształcie otwartych ksiąg, można zobaczyć w SKENDE Shopping. W ramach akcji #siedzeiczytam SKENDE Shopping obdaruje książkami czytających.

„Zaczytane ławki” to inicjatywa Fundacji Zaczytani.org, której przyświeca szczytna idea obejmująca promowanie czytelnictwa ze szczególnym uwzględnieniem pomocy szpitalom i rodzinnym domom dziecka poprzez przekazywanie książek dla dzieci.

– Mamy nadzieje, że wystawa stanie się inspiracją, pretekstem do tego, aby otworzyć książkę i oddać się lekturze. Dodatkowo, każdy kto w najbliższy poniedziałek (17 września) pokaże nam jak czyta na jednej z tych niezwykłych ławek, będzie mógł bezpłatnie odebrać wybrany tytuł z naszej księgarni – mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

#siedzeiczytam

Aby wziąć udział w akcji #siedzeiczytam, wystarczy 17 września zabrać ze sobą ulubioną książkę do SKENDE Shopping, zrobić z nią zdjęcie na dowolnej Zaczytanej Ławce i opublikować je w komentarzu pod specjalnym postem na profilu SKENDE na Facebooku.

Akcja #siedzeiczytam w Skende Shopping | fot. MATERIAŁY PRASOWE

Akcja trwa od godziny 10:00 do 21:00. Każdy uczestnik dostanie w prezencie jedną książką o wartości aż do 40 zł, którą będzie mógł wybrać w księgarni Świat Książki (jeden uczestnik może zrobić jedno zdjęcie).

Zaczytane Ławki będzie można oglądać w SKENDE Shopping do końca września. Każda z nich opowiada indywidualną historię i przypomina o tym, jak ważna jest kultura i sztuka w codziennym życiu.

Zaczytane Ławki

Ławka Czytaj pokazuje, że książki są bramą, które otwierają przed czytelnikiem zupełnie nowe możliwości. Potwierdza to Ławka Pełna Metafor, przypominając że świat jest pełen różnych znaczeń, a każde z nich niesie tajemnicę.

Ławka Czytaj | fot. MATERIAŁY PRASOWE

O tym, ile magii znajduje się w przedmiotach codziennego użytku mówi Ławka Pstryk, bo przecież wystarczy tylko nacisnąć włącznik światła, aby noc zmieniła się w dzień. Kolejna z nich, Ławka Odwagi zachęca, aby odważyć się być innym niż wszyscy dookoła i uwierzyć, że w życiu można osiągnąć coś fantastycznego. Wystarczy tylko być dobrym człowiekiem.

Ławka Odwagi | fot. MATERIAŁY PRASOWE

O realizowaniu swoich marzeń przypomina z kolei Ławka Spełnionego Twórcy, inspirowana najsłynniejszymi scenami filmowymi Andrzeja Wajdy. Szlak Zaczytanych Książek skierowany jest do osób w każdym wieku – zarówno dorosłych, ale też do dzieci. Dlatego znalazły się tutaj kolorowe propozycje dla najmłodszych. To Ławka Super Capitan Bear, Ławka Miód Malina oraz Ławka Sowy Mądrej Głowy.

Ławka Spełnionego Twórcy | fot. MATERIAŁY PRASOWE

Wystawa zwraca także uwagę na to, żeby z uważnością przyglądać się otaczającemu światu (Ławka z Zielnikiem), ale pamiętać, że to, co najważniejsze w życiu jest niewidoczne dla oczu (Ławka z Małym Księciem).

Ławka Super Capitan Bear | fot. MATERIAŁY PRASOWE

Pobierz darmowego audiobooka

Fundacja nie zapomina też o… zapominalskich. Ci, którzy nie będą mieli przy sobie książki do czytania, mogą przy ławce pobrać darmowego audiobooka. Wystarczyć zeskanować telefonem kod QR na stopniu ławki.

Zaczytane Ławki w Skende Shopping | fot. MATERIAŁY PRASOWE

W realizację Szlaku Zaczytanych Książek zaangażowali się artyści ze świata sztuki, filmu literatury i mediów. Niektórzy z nich ręcznie malowali ławki, inni tworzyli autorskie projekty, które zostały odtworzone. Wśród ambasadorów znajdują się m.in.: Katarzyna Bogucka, Agnieszka Sienkiewicz-Gauer, Anna Dereszowska, Beata Pawlikowska, Katarzyna Pakosińska oraz Katarzyna Tusk.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej: www.skendeshopping.pl oraz na Facebooku SKENDE Shopping.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.