Zaczęło się odkomarzanie Lublina [WYKAZ MIEJSC]

Dziś rozpoczęła się akcja odkomarzania na terenach zielonych Lublina. Odkomarzone zostaną miejskie skwery i parki o łącznej powierzchni ponad 200 ha.

Miasto idzie na wojnę z komarami. Od godzin nocnych w środę (31 sierpnia) do piątku (2 września) będzie trwało odkomarzanie miejskich parków i skwerów w Lublinie. Podobnie jak w latach ubiegłych, odkomarzanie obejmie teren o łącznej powierzchni ponad 200 ha.

Są to wyłącznie ogólnodostępne, rekreacyjne tereny naszego miasta, które były objęte odkomarzaniem w ubiegłym roku, z wyłączeniem Placu Litewskiego i Ogrodu Botanicznego, ze względu na dwie pasieki, które od tego roku tam się znajdują. Po interwencjach mieszkańców do odkomarzania został włączony Wąwóz na Kalinowszczyźnie.

Zgodnie z planami odkomarzanie trwać będzie 4 dni. Prace będą rozpoczynać się w godzinach popołudniowo-wieczornych, a kończyć nad ranem od około 18:00 do około 4:00 rano. Zamgławianie będzie prowadzone w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych, w których kluczowa jest m.in. bezdeszczowa pogoda. W razie konieczności prace będą przerywane i przesuwane na kolejne dni, z wyłączeniem weekendu.

– W tym roku, ze względu na późne pojawienie się komarów na większą skalę, akcja prowadzona będzie jednoetapowo – informuje Beata Krzyżanowska z UM Lublin. Prace prowadzone są preparatem zupełnie nieszkodliwym dla ludzi i zwierząt, a także roślin. Preparat zwalcza zarówno komary jak meszki oraz kleszcze.

Wykaz obszarów objętych odkomarzaniem w 2016 roku w Lublinie

Park Jana Pawła II, Park Ludowy, Park Rury, Park Bronowice, Park Rusałka, Park Botanik, Park Abramowicki, Park Kalinowszczyzna, ścieżka rowerowa wzdłuż Bystrzycy, Zalew Zemborzycki, ul. Organowa (wąwóz), Ośrodek Graf Marina, Słoneczny Wrotków, Muzeum Wsi Lubelskiej, Skwer Podzamcze, Skwer ul. Betonowa, Ogród Saski, pas wzdłuż Czechówki od Wodopojnej do Sikorskiego, Skwer ul. Jakubowicka, Słomiany Rynek, wąwóz ul. Popiełuszki, Skwer przy LDK, Skwer ul. Długa, Skwer ul. Wspólna, Skwer ul. Pana Tadeusza, Skwer ul. Głęboka, nieużytki w Dzielnicy Za Cukrownią, pas nieużytków ul. Nadrzeczna

(fot. youtube)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.