Zaatakował policjanta gazem pieprzowym. Swoje zdjęcie zobaczył w Internecie

68 136041 g
Zaatakował policjanta gazem pieprzowym | fot. KMP Lublin

34-latek rozpoznał się na zdjęciu z monitoringu i sam przyszedł do lubelskiej komendy. Przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Do zdarzenia doszło 13 października na skrzyżowaniu ul. Lubartowskiej z ul. Bajkowskiego podczas zabezpieczenia Marszu Równości. Policjant ruchu drogowego pilnował, aby samochody w tym czasie nie wjeżdżały na skrzyżowanie.

W pewnym momencie jeden z uczestników nielegalnego zbiegowiska zaatakował policjanta gazem pieprzowym, kierując go w twarz funkcjonariusza. Zdarzenie zarejestrowane zostało przez kamery.

Po publikacjach w mediach sprawca sam zgłosił się do komisariatu. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec Lublina. Dotychczas nie był karany. Został zatrzymany i dziś usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci doprowadzili 34-latka do prokuratury a następnie do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.