Za zakupy zapłacisz dłonią. Implant płatniczy Walletmor stworzony przez lublinianina

Implant płatniczy firmy Walletmor
Implant płatniczy firmy Walletmor

Firma należąca do lublinianina Wojciecha Paproty produkuje biologiczny implant płatniczy. Zabieg zajmuje kwadrans, a implant można umieścić w różnych częściach ciała. Ile to kosztuje?

Implant płatniczy Walletmor

Polsko-brytyjski startup Walletmor stworzył pierwszy na świecie implant płatniczy. Urządzenie, które instaluje się w dowolnej części ciała pod skórą, przeważnie w dłoni, pozwala zastąpić nieporęczny portfel i jest wygodną alternatywą dla karty kredytowej, czy innego urządzenia z funkcją płatności, ze smartfonem włącznie.

„Naszego implantu płatniczego nie można zapomnieć ani zgubić. Nie wypadnie on nam z portfela, nikt go też stamtąd nie zabierze. Implantu nie da się zeskanować, sfotografować ani zhakować, jak karty kredytowej czy debetowej, aby później użyć wydrukowanych na niej danych. Implant jest dosłownie zawsze pod ręką, dzięki czemu możemy realizować płatności nawet w sytuacjach, w których nie zabieraliśmy portfela ze sobą, na plaży, gdy chcemy zapłacić za lody na basenie, w dyskotece za drinka, czy w osiedlowej Żabce, gdy robimy szybkie zakupy – wylicza założyciel Walletmor, Wojciech Paprota.

Koszt implantu Walletmor to 199 euro. Dodatkowo doliczyć trzeba jego zaszycie w dowolnym miejscu ciała, najczęściej dłoni. Implant zawiera niewielki mikroprocesor i antenę zbliżeniową podobną do tej, którą znajdziecie w każdej karcie płatniczej. Sam implant ma długość ok. pół milimetra i waży mniej niż 1 gram. Zabieg wszczepienia implantu płatniczego powinniśmy wykonać w kliniki medycyny estetycznej.

Działanie implantu Walletmor oparte jest na powszechnej na całym świecie bezdotykowej i bezprzewodowej technologii Near Field Communication (NFC), wykorzystującej fale radiowe w celu udostępniania cyfrowych informacji i wysyłania ich na niewielką odległość, od kilku do kilkunastu centymetrów, wykorzystywanej między innymi przy płatnościach kartami VISA czy Mastercard. Co niezwykle istotne implant, jest urządzeniem pasywnym, nie wymaga własnego źródła zasilania (baterii).

Twórcą Walletmor jest pochodzący z Lublina, absolwent Liceum im. Królowej Jadwigi w Lublinie, Wojciech Paprota. – „Urodziłem się i dorastałem w Lublinie. To moje rodzinne miasto i zawsze miło jest mi do niego wracać. Z każdą kolejną wizytą widzę nowe inwestycje, co potwierdza, że Lublin rozwija się równie szybko jak metropolie z Europy Zachodniej” – mówi Wojciech Paprota.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Startup z Lublina stworzył technologię nad którą od 30 lat pracują największe koncerny ???
    Wolne żarty.. Nie jestem religijny ale to zapowiadany w biblii „znak bestii” – sprawdź!

  2. Czy implant ma na prawdę pół milimetra? Było by wspaniale, niestety sam autor w filmiku, który ukazał się w marcu 2021 podaje dokładne wymiary implantu: 28mm na 7mm ((2:08) https:// www. youtube. com/watch?v=xrXZf_i_BjQ) a to jest już spore i coś mi się robi jak na to patrzę. Nie mówcie, że w miesiąc udało się to zmniejszyć o ponad rząd wielkości.