Za niecały miesiąc na ulice Lublina wyjadą dodatkowe autobusy. Pasażerowie tych linii odczują komfort

Autobus przegubowy na linii nr 57 MPK Lublin
Autobus przegubowy na linii nr 57 | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie podpisał umowę z konsorcjum firm IREX-8 i IREX-3 na obsługę wybranych linii komunikacji miejskiej 10 przegubowymi autobusami. Warta 26,6 mln zł umowa została podpisana na 4 lata.

Więcej przegubowych autobusów na ulicach Lublina

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi przewozu regularnego osób w ramach publicznego transportu zbiorowego na liniach nr 20, 31 i 39. Wyłoniony przez Zarząd Transportu Miejskiego wykonawca jest zobowiązany świadczyć przewóz nie mniej niż 10 autobusami miejskimi klasy mega (przegubowe).

Wszystkie pojazdy muszą spełniać co najmniej normę emisji spalin EURO V i być wyprodukowane nie wcześniej niż w 2013 r., być niskopodłogowe, wyposażone w tzw. „przyklęk” i pochylnię dla wózków inwalidzkich. Ponadto autobusy muszą być wyposażone w klimatyzację, system monitoringu i biletomat.

Dziś w siedzibie ZTM-u podpisano umowę z konsorcjum firm IREX-8 i IREX-3, którego oferta była najkorzystniejsza cenowo. Wartość umowy opiewa na kwotę 26,6 mln zł, a czas realizacji przedmiotu zamówienia to 48-miesięcy od daty świadczenia usługi.

Rozpoczęcie świadczenia usługi przewozu regularnego osób zgodnie z ustaleniami stron nastąpi w terminie do 1 miesiąca od daty zawarcia umowy, czyli maksymalnie do dnia 16 kwietnia – mówi Monika Fisz z Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A '155′ dalej jak jeździło, tak nadal będzie jeździć krótkie, podobnie jak linie podmiejskie typu '8′. I nie zmienią tego pewnie nawet żadni ankieterzy i dyskusje z pasażerami. Zarząd do wymiany

  2. Haha, przecież to jest wożenie powietrza, żaden z tych auobuusowe nie zapełniia ssie już max 31 to już w ogóle moge porobić foty że w nerwlagicznych godzinach (7-8, 14-16) jest pusto!!! Tak samo cały dzień! LBN jest najbardziej opustoszałym ZTM z największym miast PL. Pozatym dziwny trend bardzo mało studentów jeździ mpkami, same dzieci i starcy! Gdzie są studenci gdzieś są ludzie 25-45??? Czy to wszystko jeździ se samochodami tacy boogaci i zaradni?????

  3. Bardziej przydałaby się dodatkowa 3. Zawsze spóźniona ok 5 minut i zawsze tłum ludzi 🙁