Za granicą dokonał rozboju na mieszkańcu naszego regionu. Gdy wrócił do kraju, został zatrzymany

Zdjęcie ilustracyjne | fot. policja

Policjanci zatrzymali 19-letniego mieszkańca Lublina, który odpowie za rozbój poza granicami naszego kraju na mieszkańcu powiatu lubartowskiego. Ukradł poszkodowanemu 1400 euro.

Do tego rozboju doszło w grudniu 2018 roku na terenie Niemiec. Mieszkaniec pow. lubartowskiego jechał pasażerskim busem do pracy w Niemczech. Mężczyzna wsiadł do busa w Lublinie. Razem z nim do Niemiec jechały jeszcze inne osoby.

Na jednej ze stacji paliw na terenie Niemiec do 46-latka podeszło dwóch mężczyzn. Jeden przytrzymał go, zaś drugi przeszukał kieszenie odzieży. Łupem sprawców padły pieniądze w kwocie 1400 Euro.

Kiedy mężczyzna w tym roku wrócił do kraju, zgłosił się osobiście na jeden z komisariatów w pow. lubartowskim i opowiedział o całym zdarzeniu. Wkrótce całą sprawą zajęli się policjanci z Komisariatu III Policji w Lublinie.

Szereg ustaleń i operacyjnych czynności, które wykonali kryminalni z „trójki” doprowadziły na trop jednego ze sprawców. Był nim młody mężczyzna, który tego dnia wraz z pokrzywdzonym jechał busem za granicę. Policjanci dotarli do jego personaliów oraz adresu, pod którym mieszka.

Przed kilkoma dniami kryminalni zapukali do drzwi jego mieszkania na jednym z lubelskich osiedli. Chociaż 19-latek już wcześniej miał do czynienia z Policją, bo wchodził w konflikt z prawem, bardzo był zaskoczony niespodziewaną wizytą funkcjonariuszy.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W środę młody mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.