Z TVP3 Lublin prosto do zarządu województwa lubelskiego. Kim jest Bartłomiej Bałaban?

Bartłomiej Bałaban nowym członkiem zarządu województwa lubelskiego
Bartłomiej Bałaban nowym członkiem zarządu województwa lubelskiego | fot. UMWL

Sebastian Trojak z powodów osobistych złożył rezygnację z funkcji członka zarządu województwa lubelskiego. Jego miejsce zajął Bartłomiej Bałaban, dziennikarz TVP3 Lublin.

Z TVP do zarządu województwa lubelskiego

Jarosław Stawiarski na poniedziałkowej (07.02) sesji sejmiku poinformował o złożeniu rezygnacji przez Sebastiana Trojaka, członka zarządu województwa lubelskiego z Solidarnej Polski. Jak poinformował, powodem złożenia rezygnacji są „względy osobiste”, poprosił również o „uszanowanie jego decyzji”. Za przyjęciem jego rezygnacji zagłosowało 25 radnych, przeciw były 2 osoby, a 4 radnych wstrzymało się od głosu.

Miejsce w zarządzie województwa został szybko uzupełnione. Zajął je Bartłomiej Bałaban, absolwent prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, były kurator zawodowy w wymiarze sprawiedliwości, dziennikarz TVP3 Lublin. W TVP zajmował się sprawami historycznymi, społecznymi i samorządowymi. Był m.in. wydawcą głównego programu informacyjnego „Panorama Lubelska” i prowadzącym cotygodniowy program publicystyczny „Tydzień między nami”.

Na razie nie wiadomo, za jaki obszar będzie odpowiadał w zarządzie Bartłomiej Bałaban. Za powołaniem go na członka zarządu województwa opowiedziało się 20 radnych, 4 było przeciwnych, a 7 osób wtrzymało się od głosu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.