Z PIT-em do galerii handlowej. Przy okazji zakupów rozliczysz się z fiskusem

szybki pit w galerii handlowej
Rozlicz PIT w galerii handlowej

Jeszcze tylko dzisiaj możesz rozliczyć i wysłać swój PIT podczas zakupów. Pracownicy urzędów skarbowych czekają na osoby rozliczające PIT w lubelskich galeriach handlowych.

Eksperci z urzędów skarbowych udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Wyjaśnią też wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń.

Najważniejsze jednak jest to, że urzędnicy pomogą wypełnić i przesłać elektronicznie zeznanie podatkowe, udzielą informacji o doborze odpowiedniego formularza oraz wyjaśnią zasady odliczania ulg podatkowych. Obowiązek wykazania swoich dochodów dotyczy wszystkich osób fizycznych, jak i tych, które prowadzą własną działalność gospodarczą.

Aby wspólnie z pracownikami Urzędu Skarbowego wypełnić PIT, wystarczy przynieść z sobą niezbędne dokumenty – informacje o przychodach, kosztach ich uzyskania, potrąconych zaliczkach i odliczonych składkach na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne.

Jeżeli pracujemy na etacie, wszystkie te informacje znajdują się na wystawianym przez pracodawcę formularzu PIT-11. Jeśli korzystamy z ulg podatkowych, należy też wcześniej przygotować rachunki, dokumenty i inne dane, konieczne do rozliczeń.

Formularz PIT zostanie wysłany przez Internet, co pozwoli uniknąć długiego stania w kolejkach w Urzędzie Skarbowym czy na poczcie oraz ryzyka związanego z błędnym wpisaniem danych.

Pamiętajmy tylko, że – aby przesłać uzupełniony wniosek przez Internet – musimy znać wysokość przychodu za rok poprzedni. Deklarację PIT należy złożyć do 30 kwietnia 2018. Nie warto więc zostawiać tego obowiązku na ostatnią chwilę.

Na zwrot z podatku w 2018 roku będziemy czekać do nawet 3 miesięcy – dla składających formularz do 30 kwietnia zwrot może nadejść nawet pod koniec lipca. Zwrot można uzyskać w gotówce lub przelewem na nasze konto. Szybciej uzyskamy zwrot, jeśli szybciej rozliczymy PIT i zrobimy to przez internet.

Urzędnicy dyżurują tylko do dziś (sobota, 7 kwietnia) w lubelskich galeriach. Można ich spotkać w godzinach 12.00-20.00 w: Plaza Lublin, Galeria Olimp, Tarasy Zamkowe.

Każdy chętny będzie miał możliwość rozliczyć PIT już 7 w godzinach 12.00-20.00 w: Plaza Lublin, Galeria Olimp, Tarasy Zamkowe i Atrium Felicity.

Uwaga! Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.