Z nożem w ręku zażądał wydania papierosów i butelki whisky. Sprawca rozboju zatrzymany na terenie Gdańska

Policjanci z Lublina zatrzymali sprawcę napadu na sklep przy ul. Lubartowskiej
Policjanci z Lublina zatrzymali sprawcę napadu na sklep przy ul. Lubartowskiej | fot. KMP Lublin

Kryminalni z Lublina po dziewięciu miesiącach prowadzenia śledztwa ustalili i zatrzymali sprawcę napadu na sklep przy ul. Lubartowskiej. Zamaskowany mężczyzna zagroził ekspedientce nożem, a następnie zażądał wydania papierosów i alkoholu.

Zatrzymany sprawca rozboju

Do tego przestępstwa doszło w lipcu 2022 r. w jednym ze sklepów przy ul. Lubartowskiej w Lublinie. Zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu z nożem i zażądał od kasjerki wydania paczek papierosów oraz butelki whisky. Po zabraniu towaru sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia. Jego wizerunek został zarejestrowany przez pobliskie kamery.

Policjanci przez cały czas prowadzili w tej sprawie czynności operacyjne. Sprawdzane były różne tropy. Jak się okazało, mężczyzna po zdarzeniu uciekł z Lublina – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sprawa pomimo upływu czasu znalazła swój szczęśliwy finał. Mężczyzna pod koniec ubiegłego tygodnia został zatrzymany na terenie Gdańska. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia rozboju. 43-letni mieszkaniec Lublina usłyszał zarzuty napadu z niebezpiecznym przedmiotem.

Decyzją sądu zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Obecnie sprawca przebywa w zamkniętym ośrodku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.