Z Lublina na lotnisko w Świdniku pojedziemy autobusem miejskim

mpklublin

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie w ostatnich dniach powiadomił nas o planach uruchomienia drugiej linii do Świdnika. Teraz bezpośrednio na lotnisko. Jej trasa miałaby biec przez gminę Wólka, Mełgiew i Świdnik.

Zarząd Transportu Miejskiego poinformował o wprowadzeniu nowej linii do Świdnika, gdzie już teraz dwie linie kursują N2 i 55. Nowa linia kursowałaby bezpośrednio na lotnisko, które ostatniego czas coraz mniej pasażerów przyciąga.

Nowe połączenie objęłoby także tereny gminy Mełgiew oraz Wólka. Wstępna trasa przejazdu nowej linii zakłada następujące miejscowości i ulice: Mełgiew – Jacków – Franciszków- Świdnik (Port Lotniczy – wybrane kursy) – Franciszków – Świdnik – Kolonia Świdnik Mały oraz na terenie Lublina ulice: Metalurgiczna – Mełgiewska – al. Tysiąclecia – Lubartowska (Brama Krakowska).

Funkcjonowanie linii tzw. podmiejskich odbywa się na podstawie zawartego porozumienia międzygminnego. Na najbliższą sesję Rady Miasta – 26 marca – został przygotowany projekt uchwały dotyczący zawarcia porozumienia z Gminą Mełgiew. Z gminami Świdnik i Wólka takie porozumienia już obowiązują od dłuższego czasu.

Samorządy tych gmin musiałby wprowadzić jeszcze odpowiednia zmiany budżecie, żeby dopłacić do kursów zleconych przez Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie. W przypadku Świdnika, ta suma wynosiłaby 80 tysięcy złotych rocznie.

Kursowanie linii odbywałoby się mniej więcej co półtorej godziny, ze względu na rozkłada przylotów i odlotów z portu lotniczego.

Więcej informacji przekażemy wkrótce.

fot. ZTM Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.