Z Lublina do Poznania w około 6,5 godziny – IC Koziołek. Pasażerowie dojadą również do Radomia i Łodzi

Zainaugurowano kolejowe połączenie IC Koziołek Lublin - Poznań
Zainaugurowano kolejowe połączenie IC Koziołek Lublin - Poznań | fot. PKP Intercity

W poniedziałek ruszyło kolejowe połączenie PKP Intercity między Lublinem a Poznaniem. IC Koziołek kursować będzie codziennie. Pasażerowie dojadą również do Radomia i Łodzi.

Pociąg Lublin Poznań

PKP Intercity uruchomiło właśnie nowe połączenie na trasie między Lublinem a Poznaniem. Pociąg IC Koziołek kursuje codziennie, a połączenie realizowane jest elektrycznym zespołem trakcyjnym typu FLIRT, wyprodukowanym w siedleckiej fabryce Stadler Polska. Po drodze zatrzymuje się m.in. w Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Radomiu oraz w Drzewicy i Przysusze.

Z Lublina pociąg wyjeżdża o 8:30, a do Poznania przyjedzie o 14:50. Trasę z Lublina do Radomia IC Koziołek pokona w 1 godzinę i 22 minuty, do Łodzi dojedzie po 3 godzinach i 12 minutach, a całą trasę przejedzie w 6 godzin i 20 minut.

Ważne! W związku ze zmienioną organizacją ruchu w terminie 3–27 września IC Koziołek będzie pokonywać trasę o 17 minut dłużej – wyjeżdżając z Lublina o 8:13. W podanym okresie do Radomia dotrze po 1 godzinie i 24 minutach, a do Łodzi po 3 godzinach i 29 minutach. O 14:50, po 6 godzinach i 37 minutach, skład dojedzie do stacji Poznań Główny.

Docelowo IC Koziołek po zakończeniu remontu linii kolejowej Poznań-Szczecin ma zostać wydłużony do Szczecina. Według zapewnień przedstawicieli spółki, ma to się stać już w przyszłym roku. Bilet normalny na IC Koziołek w drugiej klasie kosztuje niespełna 69 zł.

IC Koziołek to trzecie połączenie PKP Intercity łączące Lublin z Poznaniem. Tym samym skład dołączył do pociągów IC Lubuszanin relacji Lublin Główny – Zielona Góra Główna oraz IC Górski relacji Rzeszów Główny – Szczecin Główny.

Zobacz także: Pociągiem z Lublina do Warszawy nawet w 100 minut. Ważna zmiana dla podróżnych

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.