Z KRAJU: Tragiczny wypadek na Podkarpaciu. Dachowanie autokaru, nie żyją trzy osoby

Dachowanie autokaru w Leszczawie Dolnej | fot. KWP w Podkarpaciu

Autokar wiozący wycieczkę z Ukrainy zjechał z drogi, osunął się z kilkumetrowej skarpy i dachował. Autokarem podróżowały 54 osoby, trzy zginęły na miejscu.

W piątek kilka minut po godz. 22, policjanci zostali powiadomieni o wypadku autokaru w miejscowości Leszczawa Dolna, w powiecie przemyskim, na drodze krajowej nr 28 na Podkarpaciu.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że autokarem podróżowali uczestnicy wycieczki ze Lwowa. Kierowca autobusu na zakręcie, pomiędzy Leszczawą Dolną i Kuźminą, zjechał z drogi, osunął się z kilkumetrowej skarpy, następnie dachował.

Autokarem podróżowały 54 osoby, w tym dwóch kierowców. W wypadku zginęły trzy osoby – pasażerowie autobusu. Rannych przewieziono do szpitali w Przemyślu, Sanoku, Ustrzykach, Jarosławiu, Lesku i Brzozowie. Policjanci ustalili, że kierowca autobusu był trzeźwy.

Biegły z zakresu ruchu drogowego stwierdził, że kierowca autokaru jechał z prędkością znacznie przekraczającą dozwoloną w tym miejscu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że było to 70-80 km na godzinę przy ograniczeniu w tym miejscu do 30 km/h.

Kierowca został zatrzymany. Za sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym Kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Prokuratura zapowiedziała, że wystąpi z wnioskiem do sądu o aresztowanie podejrzanego na trzy miesiące.

Dachowanie autokaru w Leszczawie Dolnej | fot. KWP w Podkarpaciu
Dachowanie autokaru w Leszczawie Dolnej | fot. KWP w Podkarpaciu


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.