Z kraju: Poturbował szczeniaka i wrzucił do stawu. Trwa zbiórka pieniędzy na leczenie

poturbowany pies wrzucony do stawu
Poturbowany szczeniak został wyrzucony do stawu | fot. ratujemyzwierzaki.pl

Kobieta jadąca do pracy zauważyła nieporuszającego się psiaka leżącego w stawie. Nie zignorowała go, sprawdziła jeszcze żył. Szczeniak został wcześniej potrącony lub pobity, a następnie wrzucony do stawu.

Zdarzenie miało miejsce w Tarnowskich Górach (województwo śląskie). Szczeniaka w stawie zauważyła przejeżdżająca obok kobieta. Na miejsce wezwała pracowników schroniska, którzy wyłowili zwierzaka i udzielili pomocy. Jak się okazało, szczeniak został wcześniej potrącony lub skatowany, a następnie ktoś go wyrzucił do stawu.

Czteromiesięczny maluch ma wielokrotne, skomplikowane złamanie łapy, uszkodzone oko, opuchniętą głowę, rany na ciele, jest wychudzony. Leczenie zwierzaka w warunkach schroniskowych nie jest możliwe.

– W warunkach schroniskowych leczenie i opieka nad maluchem w takim stanie jest niemożliwa. Chcemy zapewnić najlepsze leczenie i domowe warunki, by wrócił do pełnego zdrowia i znalazła własny, kochający i bezpieczny – pisze Fundacja „Człowiek i Pies”.

Poprzez stronę ratujemyzwierzaki.pl organizowana jest zbiórka pieniędzy na leczenie szczeniaka. Na opłacenie hoteliku, diagnosty i samego leczenia potrzeba 5 tysięcy złotych. Na razie udało się uzbierać niecałą połowę wymaganej kwoty.

Trwają też poszukiwania świadków zdarzenia, którzy mogliby pomóc we wskazaniu sprawcy.

content 1522927901
Poturbowany szczeniak został wyrzucony do stawu | fot. ratujemyzwierzaki.pl
content 1522927962
Poturbowany szczeniak został wyrzucony do stawu | fot. ratujemyzwierzaki.pl

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.