Z KRAJU: Matka poderżnęła gardło 4-letniej córce. Wcześniej próbowała ją utopić

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Rodzinny dramat w Dolnośląskim. Kobieta próbowała utopić 4-letnią córkę w wannie, potem podcięła jej gardło. Dziewczynka przeżyła, ale jej stan wciąż jest ciężki.

Dramatyczne sceny rozegrały się w ubiegłą sobotę w Głogowie, województwo dolnośląskie. Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy trafiła 4-letnia dziewczyna w krytycznym stanie.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań. Pochodząca z Pabianic 34-letnia Katarzyna G. przyjechała tam ze swoją 4-letnią córką w odwiedziny do członków rodziny.

Wieczorem udała się z Wiktorią do łazienki, aby ją wykąpać. W trakcie kąpieli usiłowała pozbawić życia dziecko. Kiedy podejrzana otworzyła drzwi łazienki, członkowie rodziny zauważyli, iż dziewczynka jest nieprzytomna i nie daje oznak życia.

Członkowie rodziny niezwłocznie wezwali służby ratunkowe oraz podjęli reanimację pokrzywdzonej. 4-letnia Wiktoria w stanie ciężkim została przewieziona do szpitala, gdzie trwa walka o jej życie. Jest utrzymywana w śpiączce farmakologicznej.

Policjanci z Głogowa zatrzymali 34-letnią kobietę – matkę 4-letniej Wiktorii. Kobieta przyznała się do tego, co zrobiła. Złożyła też obszerne wyjaśnienia, ale śledczy nie ujawniają ich treści ze względu na dobro sprawy.

Prokuratura złożyła do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie kobiety na okres trzech miesięcy.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.