Wzbudzili podejrzenia policjantów, bo zaczęli się nerwowo zachowywać

Nastolatkowie mieli przy sobie marihuanę | fot. KPP Łęczna
Nastolatkowie mieli przy sobie marihuanę | fot. KPP Łęczna

Policjanci z Łęcznej patrolując rejon rzeki Świnka ujawnili przy dwóch 16-latkach marihuanę. Nieletni zostali doprowadzeni do komendy, a następnie w obecności rodziców przesłuchani.

Nastolatkowie złapani z marihuaną

Policjanci patrolując rejon rzeki Świnki zauważyli dwóch młodych chłopców, którzy na widok mundurowych zaczęli nerwowo się zachowywać. Gdy funkcjonariusze podeszli do siedzących 16-latków ujawnili pomiędzy nimi leżący woreczek foliowy z niewielką zawartością suszu roślinnego.

„Nieletni zostali zatrzymani i doprowadzeni do łęczyńskiej komendy. Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczony susz to marihuana. Policjanci w obecności rodziców dokonali przesłuchania 16-latków w charakterze nieletnich sprawców czynu karalnego” – mówi sierż. szt. Izabela Zięba, oficer prasowa KPP w Łęcznej.

Teraz sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich, który zdecyduje o środkach poprawczych lub wychowawczych, jakie zostaną zastosowane wobec nieletnich.

Wobec nieletnich sąd może zastosować między innymi takie środki jak: zobowiązać do uczestniczenia w odpowiednich zajęciach, skierować od ośrodka kuratorskiego, zastosować nadzór kuratora, orzec o umieszczeniu w młodzieżowym ośrodku wychowawczym lub w zakładzie poprawczym.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.