Wysyp zatrzymań osób poszukiwanych za różne przestępstwa. Siedem osób trafiło za kratki w ciągu dnia

kajdanki zatrzymany
Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Tylko w ciągu 24 godzin policja zatrzymała siedem poszukiwanych osób. Osoby te, w wieku od 23 do 59 lat, zostały schwytane za różne przestępstwa, takie jak kradzież, wykroczenia przeciw społeczeństwu oraz napad. Wśród zatrzymanych znalazła się 25-letnia kobieta i 50-letni mężczyzna, którzy przebywali razem w jednym mieszkaniu. Mężczyzna został skazany na karę 2,5 roku pozbawienia wolności.

Policjanci mieli pełne ręce roboty

Codziennie do policjantów z Lubartowa napływają nowe nakazy doprowadzenia i listy gończe, które stanowią podstawę do wszczęcia poszukiwań konkretnych osób. Głównym celem funkcjonariuszy jest odnalezienie miejsc pobytu tych osób i ich aresztowanie w celu odbycia przez te osoby zasądzonych kar. Policjantom pracę utrudniają sami poszukiwani, skutecznie unikając spotkania z mundurowymi.

Złodziej katalizatorów wpadł drugi raz na próbie kradzieży
Złodziej katalizatorów wpadł drugi raz na próbie kradzieży | fot. KMP Lublin

Skala poszukiwanych do odbycia kary osób jest duża

Tylko we wtorek w ciągu jednego dnia policjanci z Lubartowa aresztowali siedem osób poszukiwanych z różnych powodów. W działaniach związanych z ich zatrzymaniem brali udział zarówno policjanci z wydziału prewencji, jak i ci zajmujący się sprawami kryminalnymi.

Kradzieże, zakłócanie porządku, rozboje — długa lista przestępstw

Pięciu poszukiwanych policjanci starali się ująć powodu kradzieży lub innych czynów, które zakłócają porządek społeczny. Czasem zdarza się tak, że pod jednym adresem przebywa więcej niż jedna osoba poszukiwana i tak też było tym razem. 50-latek i 25-latka – byli poszukiwani w związku z przestępstwem rozboju. Ostatecznie zostali schwytani wczoraj w jednym z mieszkań. Mężczyzna został skazany na karę pozbawienia wolności do 2,5 roku.

Policjanci zatrzymali 33-latka za rozbój na listonoszu | fot. KMP Lublin
Policjanci zatrzymali 33-latka za rozbój na listonoszu | fot. KMP Lublin

Mozolna praca w terenie

Część z zatrzymanych wczoraj trafiła już do aresztu śledczego. Dziś zgodnie z dyspozycją sądu zostaną przewiezieni kolejni. Funkcjonariusze codziennie kontrolują i sprawdzają miejsca przebywania osób poszukiwanych, a ich zatrzymanie w wielu przypadkach jest tylko kwestią czasu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.