Wystawa Kolejkoland w Tarasach Zamkowych w Lublinie. Pociągi na gigantycznej makiecie

Wystawa Kolejkoland w Tarasach Zamkowych w Lublinie

Dziesiątki lokomotyw, setki wagonów, kilometry krętych torów, rozjazdy, tunele i stacje – to wszystko będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend w Tarasach Zamkowych.

 

Na ekspozycji odwiedzający będą mogli zobaczyć pociągi poruszające się po 100-metrowej makiecie miniaturowego świata, stwarzającego wrażenie rzeczywistości oglądanej z lotu ptaka. Swoją oryginalność i dbałość o szczegóły zachwyci wielopoziomowa, gigantyczna makieta kolejowa w skali 1:87 oraz oryginalne składy kolejowe, które będą kursować według ustalonego rozkładu jazdy.

 

Na wystawie znajdą się małe i średnie stacje kolejowe, bocznice, fabryki, rampy przeładunkowe, a nawet zakłady przemysłowe. Będzie im towarzyszyć zieleń lasów i błękit jezior, z takimi detalami jak figurki zwierząt, urządzenia, akcesoria, czy ludzie uchwyceni podczas wykonywania codziennych obowiązków.

 

Na prawdziwych fanów kolejnictwa czekać będzie również strefa historyczna, w której zaprezentowane zostaną dzieje sieci kolejowej w formie filmów, grafik i fotografii. Zwiedzający będą mogli odwiedzić również kino Kolejkoland, gdzie odbywać się będą emisje filmów i bajek o tematyce związanej z koleją.

 

– Prezentowana kolejowa kraina Kolejkoland to ponad 250 m2 wyjątkowych doznań audiowizualnych. Wyjątkową, szczególnie obleganą atrakcją będzie na pewno makieta ze strefą interaktywnej zabawy – tor, przy którym młodzi adepci – maszyniści będą mogli samodzielnie sterować modelem pociągu – mówi Tomasz Gizicki, Dyrektor Tarasów Zamkowych.

 

Najmłodsi, pod opieką animatorów, będą mogli skorzystać również z placu zabaw z drewnianymi kolejowymi zabawkami. Dla dzieci w wieku 3-7 lat zostaną zorganizowane różne zabawy edukacyjne.

 

Wystawę można będzie odwiedzić w dniach 1-3 września 2017r. w Tarasach Zamkowych w godz. 11:00-19:00. Ekspozycja rozlokowana będzie na poziomie -2 (okolica sklepu Media Expert), na Placu Eventowym na parterze oraz na poziomie +1, przy strefie food court. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Spoko, już wiem co dzieci będą robić podczas mojego buszowania po media expert 😀

    1. Faktycznie akcja ma być praktycznie pod wejście do media… nieźle to pomyśleli 😀

  2. kupiłem bilet w media expercie i przegapiłem niestety, ale dobrze że prowadza sprzedaż na tego typu akcje.

    1. Nie przegapiłeś tylko akcja już zakończona, trudno by było przegapić bo były akurat przy wejściu do sklepu