Wystawa Kolejkoland w Tarasach Zamkowych w Lublinie. Pociągi na gigantycznej makiecie

Dziesiątki lokomotyw, setki wagonów, kilometry krętych torów, rozjazdy, tunele i stacje – to wszystko będzie można zobaczyć już w najbliższy weekend w Tarasach Zamkowych.

 

Na ekspozycji odwiedzający będą mogli zobaczyć pociągi poruszające się po 100-metrowej makiecie miniaturowego świata, stwarzającego wrażenie rzeczywistości oglądanej z lotu ptaka. Swoją oryginalność i dbałość o szczegóły zachwyci wielopoziomowa, gigantyczna makieta kolejowa w skali 1:87 oraz oryginalne składy kolejowe, które będą kursować według ustalonego rozkładu jazdy.

 

Na wystawie znajdą się małe i średnie stacje kolejowe, bocznice, fabryki, rampy przeładunkowe, a nawet zakłady przemysłowe. Będzie im towarzyszyć zieleń lasów i błękit jezior, z takimi detalami jak figurki zwierząt, urządzenia, akcesoria, czy ludzie uchwyceni podczas wykonywania codziennych obowiązków.

 

Na prawdziwych fanów kolejnictwa czekać będzie również strefa historyczna, w której zaprezentowane zostaną dzieje sieci kolejowej w formie filmów, grafik i fotografii. Zwiedzający będą mogli odwiedzić również kino Kolejkoland, gdzie odbywać się będą emisje filmów i bajek o tematyce związanej z koleją.

 

– Prezentowana kolejowa kraina Kolejkoland to ponad 250 m2 wyjątkowych doznań audiowizualnych. Wyjątkową, szczególnie obleganą atrakcją będzie na pewno makieta ze strefą interaktywnej zabawy – tor, przy którym młodzi adepci – maszyniści będą mogli samodzielnie sterować modelem pociągu – mówi Tomasz Gizicki, Dyrektor Tarasów Zamkowych.

 

Najmłodsi, pod opieką animatorów, będą mogli skorzystać również z placu zabaw z drewnianymi kolejowymi zabawkami. Dla dzieci w wieku 3-7 lat zostaną zorganizowane różne zabawy edukacyjne.

 

Wystawę można będzie odwiedzić w dniach 1-3 września 2017r. w Tarasach Zamkowych w godz. 11:00-19:00. Ekspozycja rozlokowana będzie na poziomie -2 (okolica sklepu Media Expert), na Placu Eventowym na parterze oraz na poziomie +1, przy strefie food court. Wstęp na wszystkie atrakcje jest bezpłatny.5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. kupiłem bilet w media expercie i przegapiłem niestety, ale dobrze że prowadza sprzedaż na tego typu akcje.

    1. Nie przegapiłeś tylko akcja już zakończona, trudno by było przegapić bo były akurat przy wejściu do sklepu

  2. Spoko, już wiem co dzieci będą robić podczas mojego buszowania po media expert 😀

    1. Faktycznie akcja ma być praktycznie pod wejście do media… nieźle to pomyśleli 😀