Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK – zobacz atrakcje!

Grafika Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK 2023
Fot. Materiał organizatora

Alpaki, warany, kameleony, gekony, węże i pająki, rasowe koty i króliki, jeże, kuce, krowy, konie, rozbrykane koziołki, owce, osły, papugi i kanarki. Do tego wiele gatunków drobiu ozdobnego, gołębi, gryzoni, owadów i stworzeń wodnych. Te i inne zwierzęta będziecie mogli spotkać podczas tegorocznej edycji Lubelskiej Wystawy Zoologicznej ZOOPARK, która w dniach 7-8 października 2023 roku zagości w dwóch halach wystawienniczych w Targach Lublin.

Atrakcje ZOOPARKU:

Wystawa Kotów Rasowych

To będzie nie lada gratka dla wielbicieli kotów. Międzynarodowy Klub Miłośników Kotów Brytyjskich Krótkowłosych przygotowuje dla Was Wystawę Kotów Rasowych, na której będziecie mogli podziwiać ponad 100 niesamowitych osobników kotów brytyjskich krótkowłosych oraz pozostałych ras uznawanych przez World Cat Federation, m.in. Maine Coon, koty syberyjskie, koty Selkirk Rex, kot sfinks, koty syjamskie.

Kot
Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK | Fot. Materiał organizatora

Zwierzęta zagrodowe

Podczas ZOOPARKU będziecie mieli okazję, aby z bliska zobaczyć i nawet pogłaskać zwierzęta, których często nie macie sposobności widywać na co dzień. Krowy, kozy owce, konie. Odwiedzą nas m.in.: szlachetny koń polski, kuc feliński, kuc miniaturowy, kuc lokowany Miniature curly horse, kuc falabella, kuc appaloosa, kuc szetlandzki.

Waszą uwagę z pewnością przyciągną sympatyczne alpaki oraz uparte osły, w tym największy i najrzadziej występujący z nich osioł poitou. Nie zabraknie również żwawych kóz i puchatych owiec w tym podobnych umaszczeniem do uwielbianego przez dzieci Baranka Shaun owiec walizerskich.

Alpaki
Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK | Fot. Materiał organizatora

Ptaki egzotyczne i drapieżne

Ptaki egzotyczne na wyciągnięcie ręki. W strefie ptactwa egzotycznego zaprezentują się kolorowe kanarki, chętne do rozmowy papugi oraz sowy. Eksplozja barw i melodyjne ptasie trele – tak w wielkim skrócie można opisać papugi i kanarki, które będziecie mogli obejrzeć podczas ZOOPARKU w strefie ptaków egzotycznych. Pojawi się również bliska przyjaciółka Harry’ego Pottera — sowa śnieżna. Jedna z najokazalszych gatunków sów.

Papuga Ara
Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK | Fot. Materiał organizatora

Strefa terrarystyki

Niewątpliwą atrakcją wydarzenia będzie olbrzymia wystawa terrarystyczna. Kajmany, pytony, warany, żółwie, jaszczurki – to tylko część mieszkańców terrariów, których spotkacie na ZOOPARKU.

Swoją obecność zapowiedziały też agamy, kameleony, gekony, a nawet żaby. Oprócz tego czeka na Was ponad 100 osobników tropikalnych pająków, w tym największy ptasznik na świecie – ptasznik goliat.

Wąż
Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK | Fot. Materiał organizatora

Motyle

Zobacz przepiękne okazy motyli! Motylarnia będzie oferować wyjątkowo atrakcyjne i bardzo kolorowe wspomnienia dla wszystkich odwiedzających. Dzięki kolorowym egzotycznym motylom będziecie mogli choć przez chwilę poczuć się jak w prawdziwych tropikach.

Motyl
Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK | Fot. Materiał organizatora

Akwarystyka

Fani akwarystyki też znajdą coś dla siebie! Zaplanowaliśmy przegląd kolorowego świata ryb akwariowych, który zachwyci zarówno ekspertów, jak i tych, którzy dopiero co rozpoczynają swoją przygodę z akwarystyką.

Wśród atrakcji m.in. piękne dyskowce, gupiki, mieczyki, molinezje, bojowniki, skalary, błazenki. Zjawiskowe ryby z Jeziora Tanganika, ryby z Ameryki Południowej, ryby morskie w tym małe rekiny i koniki morskie.

A ponadto po raz pierwszy podczas Zooparku i w Lublinie – konkurs i wystawa aquascapingowa! Dla tych, którzy kochają połączenie natury, sztuki i wody. Wystawa aquascapingowa przeniesie wszystkich w magiczny świat podwodnych krajobrazów, które stworzą dla Was utalentowani aquascaperzy.

Akwarium
Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK | Fot. Materiał organizatora

Pokaz drobiu ozdobnego i gołębi rasowych

Ptasia różnorodność z bliska! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak piękny i różnorodny może być drób? Podczas ZOOPARKU będzie można podziwiać różnorodne rasy kur, kaczek, gęsi, a także indyki, bażanty i perliczki.

Wspaniałe odmiany kolorystyczne oraz urocze pióra zachwycą wszystkich miłośników natury i piękna. Swoje piórka dumnie prezentowały będą m.in.: perliczki, zielononóżka, brodacz watermalski, gęś tuluska oraz kaczka ruańska.

Zobaczycie również szczególną grupę gołębi, która została wyselekcjonowana przez wiele lat, aby zachwycać i uwydatnić określone cechy. W trakcie pokazu gołębi rasowych będzie okazja, by dostrzec różnice pomiędzy rasami jak kształt ciała, kolor upierzenia, długość ogona czy budowa skrzydeł.

Drób ozdobny
Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK | Fot. Materiał organizatora

Wystawa królików rasowych

Ponad 400 różnych królików, 25 ras, różnych odmian barwnych, które przyjadą do nas z całej Polski oraz z Litwy, Łotwy i Słowacji. Będzie można obejrzeć tu króliki rasy Angorskiej – niezmiernie rzadko spotykanej w Polsce. Zwierzaki odznaczają się bardzo długim i delikatnym wełnistym włosiem.

Hodowcy zaprezentują też jedne z najmniejszych królików na świecie — Karzełek Havana. Waga dorosłego osobnika tej rasy wynosi zaledwie 700 g-1,100 g. Króliki tej rasy są koloru czekoladowego, więc już sama nazwa wskazuje, że wyglądają słodko.

Będziecie mogli również zobaczyć króliki rasy Sallander, Dalmatyńskie oraz największe z królików Barany Francuskie, Olbrzym Srokacz i Belgijskie Olbrzymy.

Króliki
Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK | Fot. Materiał organizatora

Zwierzaki domowe

Lotopałanki, fretki i inne gryzonie! Na wystawie pojawią się niezwykle towarzyskie fretki, króliki miniaturowe oraz lotopałanki — jedne z nielicznych ssaków latających lotem ślizgowym. Nie zabraknie też uroczych gryzoni domowych.

Lotopałanka
Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK | Fot. Materiał organizatora

Oko w oko z dinozaurem

Zapraszamy w podróż w czasie do okresu kredy, by pospacerować razem z tyranozaurem. Tyranozaur, który nas odwiedzi pierwszego dnia Zooparku chodzi i ryczy. Ale spokojnie, jest oswojony i bezpieczny.

Chętnie sfotografuje się z każdym, kto będzie miał odwagę do niego podejść. Spotkanie z dinozaurem będzie możliwe tylko w sobotę.

Dinozaur
Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK | Fot. Materiał organizatora

Pokazy psów rasowych

Zapraszamy na pokazy psów rasowych organizowane wspólnie ze Związkiem Kynologicznym w Polsce oddział Lublin. Na wybiegu zaprezentuje się kilkadziesiąt psów różnych ras.

Oprócz tego na ringu będzie można obejrzeć pokazy obiedence — królowej wśród dyscyplin sportowych dla psów, polegającej na posłuszeństwie psa podczas wykonywania poleceń, pokazy agility — widowiskowy sport z psimi torami przeszkód.

Dodatkowo będzie można wziąć udział w pokazie szkolenia psów obejmującym współpracę przewodnika i psa oraz uczestniczyć w warsztatach psiego fitnessu. Podczas wydarzenia odbędą się także pokazy psów ras myśliwskich, warsztaty noseowork oraz szczeniaczkowo.

Pies rasowy
Wystawa i Targi Zoologiczne ZOOPARK | Fot. Materiał organizatora

Fundacje i stowarzyszenia

ZOOPARK to nie tylko świetna zabawa, ale również okazja do tego, by zrobić coś naprawdę dobrego. Na wydarzeniu pojawią się zwierzęta z zaprzyjaźnionych schronisk i fundacji. Wszyscy zainteresowani będą mogli wesprzeć zwierzaki finansowo i otrzymać odpowiedzi na pytania dotyczące adopcji pupila.

Wolontariusze będą udzielać porad prawnych z zakresu ochrony praw zwierząt, dobrostanu zwierząt różnych gatunków oraz opowiedzą o problematyce bezdomności psów i kotów.

Zajęcia edukacyjne / strefa dmuchańców

ZOOPARK to świetna okazja, by dowiedzieć się coś więcej na temat różnych gatunków zwierząt oraz ich środowiska naturalnego. Wystawa daje możliwość bezpośredniego obcowania ze zwierzętami, co może pomóc zrozumieć ich potrzeby i zachowanie.

Dla dzieci to szansa na aktywne uczestnictwo, interakcję i naukę przez zabawę w specjalnie przygotowanych kącikach edukacyjnych. Dodatkowo niemałą atrakcją będzie wielka bezpłatna strefa dmuchańców dla dzieci oraz kąciki plastyczne.

Nie masz jeszcze biletu? Kup w sprzedaży internetowej
Lubelska Wystawa Zoologiczna ZOOPARK
Kiedy: 7-8 października 2023
Godziny otwarcia: sobota 10:00 – 18:00 / niedziela 9.00-17.00
Gdzie: Targi Lublin, ul. Dworcowa 11

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.