Wystawa Fotografii Edwarda Hartwiga „1954” w Lublinie Ikoniczne zdjęcia dokumentujące Lublin w czasach PRL

Wystawa dokumentująca czasu PRL
Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Edwarda Hartwiga „1954” | fot. Brama Grodzka

Zapraszamy na wyjątkową wystawę „1954” prezentującą fotografie Edwarda Hartwiga, jednego z najwybitniejszych polskich fotografików. Wystawa odbędzie się 11 lipca 2024 roku o godzinie 18:00 w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie. Ekspozycja ukazuje prace remontowe i konserwatorskie w Lublinie z okazji X-lecia PRL.

Lublin na fotografiach Hartwiga

Edward Hartwig, znany ze swojego wyjątkowego podejścia do fotografii, udokumentował przemiany miasta w latach 50. Jego prace z tego okresu prezentują: Renowację Rynku, Modernizacja centralnych ulic, takich jak Złota, Grodzka i Bramowa. Prace przy Zamku Lubelskim: Prace konserwatorskie w okolicach jednego z najważniejszych zabytków Lublina.

Wyjątkowy artyzm i profesjonalizm autora

Fotografie Hartwiga, z charakterystycznym dla niego malarskim podejściem, oddają zarówno techniczne aspekty prac, jak i ich artystyczny wymiar. To unikalne spojrzenie na Lublin, które łączy dokumentację z estetyką.

Godziny zwiedzania i dodatkowe informacje

Wystawa będzie dostępna do zwiedzania od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 17:00, a w soboty po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub mailowym. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Przed wernisażem, w Sali Czarnej Ośrodka, odbędzie się spotkanie, na którym będzie można dowiedzieć się więcej o kontekście historycznym i artystycznym prezentowanych fotografii.

Czy uważasz, że fotografia może być skutecznym medium do przekazywania historii? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach lub udostępnij ten artykuł, aby więcej osób mogło poznać twórczość Edwarda Hartwiga!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.