Wystarczył anonimowy telefon. 53-latek ukrył w aucie papierosy bez akcyzy

Kartony z papierosami bez akcyzy w samochodzie 53-latka
Kartony z papierosami bez akcyzy w samochodzie 53-latka | fot. KMP Lublin

Anonimowy telefon dotyczący papierosów bez polskiej akcyzy doprowadził policjantów do 53-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna ukrył papierosy w jednym ze swoich aut.

Kontrabanda w samochodzie

W czwartek policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą uzyskali anonimową informację, że jeden z mieszkańców Lublina jest w posiadaniu papierosów bez polskich znaków akcyzy. Z informacji wynikało, iż papierosy mogą być wprowadzone na lubelski bazar. 

Pod ustalonym adresem policjanci zastali 53-latka, który był zaskoczony wizytą policji. Funkcjonariusze nie znaleźli w domu mężczyzny żadnej kontrabandy. Policjanci zwrócili uwagę na dwa posiadane przez mieszkańca Lublina samochody. Jak się okazało, właśnie tam mężczyzna przechowywał nielegalne papierosy.

Łącznie operacyjni zabezpieczyli blisko 2 tysiące paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby nielegalny towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby ponad 45 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszy zarzuty przestępstwa skarbowego.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.