Wysoki mandat i punkty karne za przekroczenie prędkości o 70 km/h na krajowej „dwójce”

Jechał za szybko w terenie zabudowanym
Radar pokazał prawie 120 km/h w terenie zabudowanym

W piątkowe popołudnie funkcjonariusze z bialskiej grupy SPEED patrolujący drogę krajową w miejscowości Tłuściec zauważyli kierowcę Peugeota, który gnał na złamanie karku. Mocno przekroczył dopuszczalną prędkość na tym odcinku. Zgodnie z danymi z urządzenia pomiarowego, pojazd poruszał się z prędkością 119 km/h w terenie zabudowanym, przekraczając limit o 69 km/h.

Stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość

Kierowca w wieku 66 lat otrzymał wysoki mandat i zabrano mu uprawnienia do prowadzenia pojazdów po przekroczeniu prędkości o prawie 70 km/h na drodze krajowej. Policjanci ukarali go dotkliwie przyznając mandat w wysokości 2000 złotych, oraz nałożono na niego 14 punktów karnych. Liczba nagromadzonych na jego koncie punktów poskutkowała, także utratą prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące.

2000 zł mandatu dla pirata drogowego
Wysoki mandat za przekroczenie prędkości

Prędkość zabija – to główna przyczyna śmierci na drodze

Rozważne zachowanie na drodze ratuje życie. Kiedy wsiadamy za kierownicę, ponosimy odpowiedzialność nie tylko za siebie, lecz także za pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. Warto pamiętać, że nadmierna prędkość nadal stanowi jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.