Wyprzedzał na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych — kierowca autokaru został zatrzymany

Niebezpieczne wyprzedzanie autokarem
Autokarem wyprzedzał w niebezpieczny sposób | fot. KPP Tomaszów Lubelski

Policjanci z tomaszowskiej drogówki zatrzymali 52-letniego kierowcę autokaru, który na DK 17 w Tarnawatce rażąco łamał przepisy ruchu drogowego. Otrzymał mandaty na łączną kwotę 2500 zł i 25 punktów karnych.

Rażące naruszenia przepisów drogowych

W niedzielę 16 czerwca, w miejscowości Tarnawatka na DK 17, policjanci z tomaszowskiej drogówki zauważyli autokar marki Mercedes, którego kierowca wyraźnie ignorował przepisy ruchu drogowego. Najpierw wyprzedził inny pojazd na skrzyżowaniu, a następnie powtórzył ten manewr na przejściu dla pieszych.

Policjanci natychmiast podjęli interwencję i zatrzymali kierowcę. Okazało się, że jest to 52-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany mandatami karnymi na łączną kwotę 2500 zł, a na jego konto wpłynęło 25 punktów karnych.

„Funkcjonariusze zarejestrowali całe zdarzenie na videorejestratorze” – poinformowała aspirant Monika Ryczek.

Co sądzisz o karach za takie naruszenia przepisów drogowych? Podziel się swoją opinią w komentarzach lub udostępnij ten artykuł, aby inni również mogli zabrać głos w tej sprawie!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.