Wypożyczalnie rowerów ruszą z opóźnieniem

veturilo ztm wawa 11 e1408974501375

Miejsca pod wypożyczalnie rowerów są za małe, a rowery nie dotarły jeszcze do Lublina. 40 miejskich punktów, w których będzie można będzie wypożyczyć rower rozpocznie prace najwcześniej w połowie września.

Place, na których mają stanąć automatyczne wypożyczalnie wyłożono już kostką brukową. I wszędzie są za małe. Firma, której miasto zleciło wykonanie prac brukarskich musi to wszystko poprawiać. Dopiero wówczas będzie można montować wypożyczalnie.

Poza tym urządzenia nie dotarły jeszcze do firmy Nextbike, która będzie operatorem systemu. Jak zapewniają miejscy urzędnicy, montaż powinien się zacząć na przełomie sierpnia i września. Na razie firma czeka na dostawę wypożyczalni i samych rowerów.

Veturilo-ZTM-Wawa-02

Na początku przyszłego tygodnia ma być podpisany aneks do umowy dotyczący terminu oddania systemu wypożyczalni do użytku. Mowa jest o połowie września, a sama sieć wypożyczalni ma działać zaraz po zamontowaniu urządzeń.

Aby korzystać z rowerów trzeba będzie zarejestrować się w systemie. Można to będzie zrobić w biurze, które zostanie uruchomione przy ul. Orlej, albo przez internet.

W każdej z wypożyczalni ma być 10 rowerów oraz miejsce na pięć kolejnych. Pierwsze 20 minut korzystania z roweru będzie bezpłatne. Za pierwszą godzinę zapłacimy 1 zł, za drugą – 3 zł, a za trzecią i każdą następną godzinę – 4 zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.