Wypił butelkę wódki i wsiadł za kierownicę. Potrącił rowerzystę, po czym wylądował w rzece

68 149339 1
Pijany wjechał do rzeki | fot. KPP Biłgoraj

Pijany kierowca osobowej dacii potrącił rowerzystę, wjechał do rzeki i uciekł pieszo z miejsca zdarzenia. Policjantom powiedział, że zanim wsiadł za kierownicę wypił 0,5 litra wódki.

Do zdarzenia doszło w środę około godz. 15 na skrzyżowaniu ul. Krzeszowska i Graniczna w Biłgoraju. Policjanci otrzymali zgłoszenie o samochodzie, którego kierowca potrącił rowerzystę, wjechał do rzeki i zbiegł z miejsca zdarzenia.

Po przybyciu na miejsce policjanci zastali 48-letniego mieszkańca gminy Biłgoraj. Mężczyzna powiedział policjantom, że jechał rowerem prosto w stronę miejscowości Sól, gdy nagle zobaczył samochód, którego kierowca z dużą prędkością zaczął skręcać w ul. Graniczną.

Rowerzysta zaczął hamować jednak został uderzony w przednie koło przez samochód wskutek czego przewrócił się. Kierowca Dacii uszkadzając bariery ochronne znajdujące się na moście i znak drogowy wpadł do rzeki Biała Łada, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Po około 15 minutach idącego boso w samych spodenkach przemoczonego mężczyznę napotkali w miejscowości Kolonia Sól. Okazało się, że jest to 26-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj.

Jak oświadczył policjantom zanim wsiadł za kierownicę wypił 0,5 litra wódki. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1 promil alkoholu. Teraz pijany kierowca stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna. Odpowie również za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.