Wypadek z udziałem Opla i radiowozu. Pijany kierowca miał ponad 3 promile alkoholu

przód karetki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Kierowca w wieku 28 lat, prowadzący Audi, wjechał z dużą prędkością na skrzyżowanie, gdzie doszło do kolizji z Oplem. Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodzony został również oczekujący na skrzyżowaniu radiowóz. Okazało się, że kierujący Audi był kompletnie nietrzeźwy, mając 3 promile alkoholu we krwi.

Szukali pijanego kierowcy, znalazł się sam

Wczoraj, około godziny 18, policjanci z krasnostawskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o możliwej obecności nietrzeźwego kierowcy w Audi na drodze w miejscowości Średnia Wieś. Podczas sprawdzania terenu, funkcjonariusze skierowali się w stronę Żółkiewki. Na skrzyżowaniu, gdy radiowóz ustępował pierwszeństwa przejazdu dla Opla Vectry, nagle poszukiwane Audi wyjechało z bocznej drogi z dużą prędkością i uderzyło w bok Opla. W wyniku zderzenia Opel został przesunięty siłą pędu i uderzył w radiowóz znajdujący się obok.

Pijany i z zakazem siadł za kierownicę
Pijany kierujący Audi miał 3 promile we krwi.

Pijany kierujący miał ponad 3 promile

Policjanci natychmiast zareagowali i pobiegli w kierunku pojazdu prowadzonego przez pijanego kierowcę. Młody mężczyzna, u którego wyraźnie wyczuwalna była woń alkoholu, miał bełkotliwą mowę i trudności z zachowaniem równowagi. Po zatrzymaniu okazało się, że to 28-letni mieszkaniec gminy Żółkiewka. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu z pomocą drugiego patrolu wezwanego na miejsce zdarzenia.

Kierujący Oplem pojechał do szpitala

Na miejsce wezwano również karetkę pogotowia dla Kierowcy Opla i policjantów. Po przebadaniu wszyscy zostali wypisani. W wyniku incydentu doznali jedynie ogólnych obrażeń ciała.

Policjanci aresztowali pijanego kierowcę
Kierujący Audi uderzył w Opla i uszkodził radiowóz

Kierowca Audi miał zakaz prowadzenia pojazdów

Zatrzymany 28-latek został osadzony w policyjnym areszcie. Kiedy wytrzeźwieje, będą wykonywane z jego udziałem czynności procesowe. Odpowie nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej, ale również jazdę wbrew posiadanemu zakazowi prowadzenia pojazdów. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.