Wypadek z udziałem niepełnosprawnych z woj. lubelskiego. Jedna osoba była reanimowana

śmigłowiec lpr
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Do groźnego wypadku doszło na terenie parku rozrywki Farma Iluzji w Mościskach. Przewróciła się tratwa z pięcioma osobami – cztery osoby niepełnosprawne i ich opiekun. Jedną z kobiet trzeba było reanimować.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło około godz. 13.30 na terenie Farmy Iluzji w Mościskach (powiat garwoliński). Na wycieczkę do parku rozrywki przyjechała 34-osobowa grupa niepełnosprawnych wraz z 7 opiekunami z Warsztatów Terapii Zajęciowej z województwa lubelskiego.

Na jedną z atrakcji, którą była przeprawa tratwami przez sztuczny zbiornik, wsiadło pięciu uczestników wycieczki – to czwórka uczestników warsztatów terapeutycznych dla niepełnosprawnych i ich opiekun.

W trakcie przeciągania drewnianej tratwy przez zbiornik wodny czwórka uczestników wstała ze swoich miejsc i próbowała zmienić miejsce na tratwie, przez co straciła ona stabilność. Nagle pływająca platforma się wywróciła.

Wszystkie osoby na tratwie wpadły do zbiornika o głębokości około 120 cm. Jedna z tych osób: 57-letnia niepełnosprawna kobieta przez dłuższą chwile znajdowała się pod wodą, zanim wyciągnęli ją pracownicy parku. Konieczna była reanimacja, którą do momentu przyjazdu karetki prowadzili: miejscowy ratownik medyczny i policjanci.

Gdy kobieta odzyskała funkcje życiowe, została przetransportowana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Warszawie. Jak udało nam się ustalić, pozostałe osoby, które wpadły do wody, nie odniosły obrażeń zagrażających ich życiu.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.