Wypadek w pobliżu lotniska w Radawcu. Dwa szybowce zderzyły się w powietrzu

68 151574
Szybowiec rozbił się o ziemię | fot. KMP Lublin

Państwowa Komisja Wypadków Lotniczych wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło dziś w pobliżu lotniska Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu pod Lublinem. Jedna osoba została ranna.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do zderzenia szybowców w powietrzu doszło dzisiaj około godz. 13.30. Jeden z szybowców rozbił się na polach na pograniczu gmin Wojciechów oraz Bełżyce. Na miejsce dotarli policjanci z Bełżyc, którzy zabezpieczyli miejsce.

68 151573
Szybowiec rozbił się o ziemię | fot. KMP Lublin

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, pilot jednego z szybowców bezpiecznie wylądował na terenie aeroklubu lubelskiego, natomiast 18-letnia pilotka z drugiego wyskoczyła na spadochronie.

68 151576
Szybowiec rozbił się o ziemię | fot. KMP Lublin

Kobieta jest przytomna i z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Badanie wykazało, że była trzeźwa. Drugi pilot 18-latek także był trzeźwy” – informuje Andrzej Fijołek z biura prasowego lubelskiej policji.

Przyczyny wypadku wyjaśnia Państwowa Komisja Wypadków Lotniczych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.