Wypadek w kopalni Bogdanka. Na poziomie 990 metrów zderzyły się kolejki, nie żyje górnik

LW Bogdanka
LW Bogdanka | materiały prasowe

36-letni górnik zginął w sobotę w kopalni Bogdanka. Okoliczności wypadku wyjaśnia specjalny zespół, którego zadaniem będzie ustalenie szczegółowych przyczyn oraz przebieg tego zdarzenia. Mężczyzna pozostawił żonę i osierocił dwójkę dzieci.

Wypadek w Bogdance

Do tragicznego wypadku doszło w sobotę (7.10) w kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka na Polu Stefanów. Władze kopalni przekazały, że podczas wykonywania prac związanych z obsługą kolejki, na poziomie 990 metrów, zginął 36-letni górnik.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas wymijania się dwóch kolejek, w trakcie przestawiania zwrotnicy przez 36-latka, doszło do zderzenia się kolejek, w wyniku czego doszło do odczepienia się metalowego kontenera, który przygniótł pracownika. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu zdarzenia.

Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora oraz przedstawiciele Okręgowego Urzędu Górniczego, których zadaniem będzie ustalenie szczegółowych przyczyn i przebiegu zdarzenia. Górnik miał ponad 10-letni doświadczenie w pracy pod ziemią.

Śledztwo prokuratury po śmierci górnika

Decyzją prokuratora ciało zmarłego górnika zostało zabezpieczone do badań. W sprawie wypadku w kopalni zostało wszczęte śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci oraz naruszenia zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

Osierocił dwójkę dzieci

Jak informują przedstawiciele spółki, 36-latek pozostawił żonę i osierocił dwójkę dzieci.

„Rodzinie i bliskim zmarłego zarząd Lubelskiego Węgla Bogdanka składa wyrazy głębokiego współczucia” – napisali w komunikacie przedstawiciele LW Bogdanka.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.