Wymówka "zapomniałem prawka" już nie pomoże. Zabiorą prawo jazdy za nadmierną prędkość

1 71137

„Zapomniałem prawka, panie władzo” już nie pomoże. Koniec z unikaniem kary za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

 

Od stycznia weszła w życie nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami. Wprowadza ona kilka ważnych zmian dla kierowców.

 

Koniec unikania kar

Najważniejszą zmianą dla polskich kierowców jest uniemożliwienie uniknięcia kary, czyli zabrania prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym po przekroczeniu prędkości o ponad 50 km/h.

 

Surowej kary można było w prosty sposób uniknąć, co wielu kierowców wykorzystywało – wystarczyło stwierdzić, że zapomniało się prawa jazdy.

 

Teraz staroście fizyczny dokument nie będzie do niczego potrzebny. Policja poinformuje starostwo o przekroczeniu prędkości, a ten odbierze uprawnienia – niezależnie od tego, czy dokumenty widział, czy nie.

 

Komunikat Biura Ruchu Drogowego KGP

z21198334qkomunikat-kgp

 

Nowe przepisy dają starostom jeszcze jedno uprawnienie – teraz będą mogli wysyłać kierowców, którzy zostali zatrzymani pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, na kurs reedukacyjny.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.