Wyłudzili 30 tys. zł podając się za funkcjonariuszy CBŚP. Wpadli, gdy próbowali wyjechać z Lublina

68 174408

Policjanci zatrzymali na obwodnicy Lublina dwóch mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy w poniedziałek dokonali kilku oszustw metodą „na funkcjonariusza CBŚP”.

W poniedziałek dwoje mieszkańców Lublina padło kolejnymi ofiarami oszustw metodą „na funkcjonariusza CBŚP”. Pokrzywdzeni uwierzyli w historię fałszywego inspektora, który twierdził, że w obiegu są fałszywe banknoty i istnieje konieczność sprawdzenia zgromadzonych przez nich oszczędności po numerach seryjnych. Przekazane pieniądze miały być sprawdzone przed blokiem i po chwili oddane. Oczywiście po przekazaniu gotówki nikt już do zgłaszających nie powrócił. Pokrzywdzeni łącznie stracili blisko 30 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się lubelscy policjanci. Funkcjonariusze przeglądali kolejne monitoringi i gromadzili dowody mogące nakierować ich na sprawców. Policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie bardzo szybko wpadli na trop sprawców i ustalili jakim samochodem przyjechali do Lublina.

W czwartek policjanci otrzymali informację, że pojazd ponownie wjechał do Lublina i sprawcy mogą chcieć dokonać kolejnych oszustw. W tym czasie u dyżurnego rozdzwoniły się telefony od mieszkańców miasta, którzy zgłaszali próby wyłudzenia.

„W działania szybko zaangażowano kolejne patrole. Ustawiono posterunki na drogach wyjazdowych. Efektem szybkiej i zdecydowanej akcji było zatrzymanie sprawców na obwodnicy Lublina przez patrol z Oddziału Prewencji. W pojeździe policjanci odnaleźli kilkanaście telefonów komórkowych oraz pałki i noże” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy KMP w Lublinie.

Mężczyźni w wieku 19 i 21 lat usłyszeli na razie dwa zarzuty dotyczące zdarzeń z poniedziałku. Policjanci badają kolejne sprawy z którymi mogą mieć związek. Dzisiaj obaj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie będą składać wyjaśnienia. Śledczy wnioskują o tymczasowe areszty. Za oszustwo grozi do 8 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.