Wyłudzali pieniądze na szkolenia z Lubelskiego Parku Naukowo – Technologicznego

Lubelski Park Naukowo Technologiczny | fot. LPNT

Agenci CBA zatrzymali trzy osoby. Podejrzani mieli wyłudzić co najmniej 200 tys. zł. Sprawa dotyczy projektu realizowanego przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny.

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzy osoby. Wśród nich są dwie osoby zarządzające i przedstawiciel spółek realizujących szkolenia.

Z ustaleń naszych śledczych wynika, że zatrzymani wyłudzali pieniądze na projekt zorganizowany przez Lubelski Park Naukowo – Technologiczny w Lublinie. Na podstawie fikcyjnych dokumentów wyłudzali oni część dotacji ze szkodą dla Zarządu Województwa Lubelskiego na co najmniej 200 tys. zł” – mówi Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

Prowadzone postępowanie dotyczy wyłudzenia w latach 2018-2019 dotacji w ramach projektu realizowanego przez LPNT. Projekt ,,Usługi rozwojowe dla MŚP w podregionie lubelskim” miał na celu poprawę konkurencyjności oraz przystosowanie pracodawców i pracowników do zmian zachodzących w gospodarce.

Mechanizm przestępstwa polegał na wejściu w porozumienie pomiędzy firmą szkolącą a przedsiębiorcą i stworzeniu fikcyjnych dokumentów związanych z organizacją szkolenia, a w konsekwencji na otrzymanie zwrotu części kosztów dla przedsiębiorcy ubiegającego się o dotacje.

Agenci CBA przeszukali mieszkania oraz biura zatrzymanych. Zgromadzony materiał zostanie przekazany do zamojskiej Prokuratury Okręgowej, która nadzoruje toczące się postępowanie. Jest to pierwsza realizacja w tym postępowaniu.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.