Wyłudzali pieniądze metodą „na policjanta”. Policjanci z Lublina rozbili grupę przestępczą

Wyłudzali pieniądze metodą na policjanta CBŚ | fot. Policja

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie rozbili grupę 4 osób, które wyłudzały pieniądze metodą „na policjanta CBŚ”. Trójka z zatrzymanych trafiła na trzy miesiące do aresztu.

Grupę przestępczą rozpracowali funkcjonariusze KWP w Lublinie. Jak ustalili funkcjonariusze, mechanizm działania sprawców był następujący – telefonowali do starszej osoby przedstawiając się za policjantów Centralnego Biura Śledczego. Manipulując rozmową wprowadzali tę osobę w przeświadczenie, że bierze udział w akcji policyjnej, wymierzonej przeciwko oszustom i nieuczciwym pracownikom instytucji finansowych.

W dalszej części rozmowy, rzekomy funkcjonariusz CBŚP nakłaniał rozmówców, aby ci dokonali wypłaty środków pieniężnych z kont bankowych i dokonali ich przekazania w określonym miejscu, co pozwoli na ujęcie sprawców oszustwa.

Czteroosobowa grupa przestępcza działała na terenie województwa lubelskiego. Sprawcy, to Urszula M. (l. 48), Małgorzata M.(l. 25), Alina N.(l. 22) oraz Rosse A.(l. 42). Oszukanych zostało 29 osób, od których sprawcy wyłudzili kwoty od 10 do 50 tysięcy złotych.

Sprawcy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia szeregu oszustw polegających na doprowadzeniu pokrzywdzonych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w postaci pieniędzy. Za przestępstwa te grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności.

— Po przesłuchaniu, prokurator złożył wniosek o zastosowanie wobec 3 podejrzanych tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy — informuje Agnieszka Kępka, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Śledztwo ma charakter rozwojowy.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.