Wyłudzał pieniądze, sprzedając przez internet buty. Usłyszał 375 zarzutów

Zdjęcie ilustracyjne | fot. pixabay

Do 8 lat więzienia grozi 26-latkowi ze Świdnika, który w całej Polsce wyłudzał pieniądze na popularnym portalu internetowym. Oszukał 375 osób oferując markowe obuwie w okazyjnych cenach.

W miniony wtorek świdniccy kryminalni zatrzymali 26-latka ze Świdnika, który dopuścił się szeregu oszustw internetowych na szkodę osób z całej Polski. Na portalu ogłoszeniowym oferował markowe obuwie po bardzo atrakcyjnych cenach. Żądał płatności z góry, ale nie wysyłał towaru.

Policjanci ze Świdnika we współpracy z Wydziałem do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie udowodnili mężczyźnie popełnienie lub usiłowanie dokonania 375 wyłudzeń na łączną kwotę ponad 80 tysięcy złotych.

Decyzją Sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Podobne oszustwa, nawet jeśli stracimy niewielką kwotę, warto zgłaszać na policję, być może nasza sprawa pomoże ująć złodzieja, który oszukuje na szeroką skalę.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.