Wyłoniono wykonawców fragmentu Via Carpatii od Kraśnika do granicy z woj. Podkarpackim

fot. GDDKiA

Wybrano najkorzystniejsze oferty na zaprojektowanie i budowę drogi ekspresowej S19 od końca obwodnicy Kraśnika do granicy z woj. Podkarpackim.

 

– Jeśli w ciągu 10 dni nie wpłyną odwołania to po zakończeniu kontroli będzie można podpisać z wyłonionymi wykonawcami umowę na zaprojektowanie i budowę trzech odcinków o łącznej długości blisko 33 km – mówi Krzysztof Nalewajko, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału GDDKiA.

 

Najkorzystniejszą ofertę na pierwszy odcinek, od węzła Kraśnik Południe do węzła Janów Lubelski Północ (długość ok. 18 km), złożyło konsorcjum firm Strabag i Strabag Infrastruktura Południe (wartość blisko 390 mln zł).

 

Na drugi odcinek, stanowiący obwodnicę Janowa Lubelskiego (ok. 7 km), najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Mota-Engil Central Europe (wartość ok. 148,5 mln zł). Na trzeci odcinek, od węzła Janów Lubelski Południe do węzła Lasy Janowskie (ok. 8 km), konsorcjum Strabag i Strabag Infrastruktura Południe (wartość ok. 183,6 mln zł).

 

Wszystkie odcinki mają być zrealizowane w czasie 34 miesięcy (oprócz okresów zimowych) i będą objęte gwarancją przez 10 lat.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.