Wyjątkowe wydarzenie dla fanów słodkości. Przed nami pierwsza edycja Festiwalu Czekolady

Festiwal Czekolady w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie | fot. materiały prasowe

W klimatycznych przestrzeniach LCK pojawią się producenci czekolady i słodyczy z Polski i z zagranicy, którzy zachwycą wyborem kolorowych pralin i różnorodnością czekoladowych tabliczek.

Festiwal Czekolady w Lubelskim Centrum Konferencyjnym

Pierwsza edycja Festiwalu Czekolady odbędzie się w dniach 15-16 lutego w klimatycznych przestrzeniach Lubelskiego Centrum Konferencyjnego przy ul. Grottgera 2 w Lublinie. Na miłośników słodyczy czekają stoiska pełne fantastycznych smaków, a to wszystko za sprawą ziarna kakaowca, od którego zaczyna się ta historia.

Festiwal Czekolady w Lublinie to wspaniała okazja, żeby rozsmakować się w tym, co najpyszniejsze i najsłodsze w ofercie producentów słodyczy. Udział w Festiwalu będzie okazją do skosztowania absolutnych nowości i zakupu słodkich pamiątek w okazyjnych cenach.

Festiwal uświetnią krajowi i zagraniczni rzemieślniczy twórcy czekoladowych wyrobów, którzy zaprezentują zwiedzającym bogaty wybór słodkości, od klasycznych czekolad po wyrafinowane wyroby sztuki cukierniczej i czekoladowe dzieła sztuki, których nie znajdzie się na supermarketowych półkach.

Na uczestników czeka wiele atrakcji. Będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach cukierniczych czy obejrzeć pokazy cukierniczych mistrzów. Dla wielbicieli czekolady i innych słodkości, wszystkich zakochanych oraz entuzjastów domowych wypieków organizatorzy przygotowali najsłodsze WALENTYNKOWE wydarzenie w Lublinie.

Tabliczki czekolady i słodycze trafią do honorowych dawców krwi, biorących udział w akcji społecznej „Oddaj krew za torbę słodyczy”, w którą zaangażowała się lubelska Fabryka Cukierków „Pszczółka”.

Festiwal Czekolady w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie | fot. materiały prasowe

Konkurs dekoracji cukierniczych

Podczas wydarzenia rozstrzygnięty zostanie Konkurs Dekoracji Tortów i Małych Form. Do udziału organizatorzy zapraszają profesjonalnych sugarcrafterów, ale także amatorów, którzy hobbistycznie zajmują się dekorowaniem tortów. Konkurs odbędzie się w 3 kategoriach: tort 3D, jadalne figurki lub małe formy, torty okolicznościowe.

Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane pod adresem: współ[email protected] oraz [email protected] Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 1 lutego 2020.

Festiwal Czekolady w Lublinie – PROGRAM

1. Strefa wystawiennicza manufaktur polskich i zagranicznych: czekolady, praliny, muffiny, torty, ciasta i ciastka, lizaki, cake pops, fondue, czekolada na gorąco i wiele innych słodkich niespodzianek, których nie znajdziemy na półkach w supermarkecie.

2.  Strefa warsztatów dla dzieci: Jadalne zwierzaki: małe misie i słodkie pandy z masy cukrowej, dekorowanie pierników, pierniki walentynkowe, kwiaty z papieru waflowego, jeże z owoców, warsztaty z robienia i dekorowania pralin – warsztaty poprowadzą mistrzynie cukiernictwa, laureatki prestiżowych konkursów: Gabriela Górecka i Monika Kołodziej – Piela. Zrób wymarzonego lizaka i cukierka – warsztaty pracy z karmelem – zajęcia prowadzone przez Cukier Lukier z Lublina

3. Strefa warsztatów dla dorosłych: Udekoruj wymarzony tort w domu – warsztaty z lepienia i z modelowania figurek w masie lukrowej prowadzone przez mistrzynię lukru Gabrielę Górecką

4. Kurs zdrowych słodyczy dla dzieci – warsztaty dietetyczne z Agatą Kornacką, edukatorką żywienia „Czas na zielone”

5. Prelekcje:

• O fenomenie szwajcarskiej czekolady opowie Krzysztof Sankowski, dystrybutor marki FAVARGER
• Od ziarna do tabliczki „Bean to bar”, czyli jak zrobić czekoladę w domu – rozmowa z Janem Woźniakiem, właścicielem manufaktury Beskid Chocolate
• Quiz czekoladowy z nagrodami dla zwiedzających – „Wszystko z miłości do czekolady”
• Rozmowa o zdrowych słodkościach z dietetykiem Agatą Kornacką „Czas na zielone” – spotkanie dla świadomych rodziców.

6. Strefa Czekoladowego Kina: seanse dla dzieci i walentynkowe dla dorosłych z gorąca czekoladą. Tytuły są słodką, czekoladową niespodzianką!

7. Akcja Społeczna „Oddaj krew za torbę słodyczy” wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie – 16.02.2020, 11:00 – 15:00 Partnerem Akcji jest Fabryka Cukierków „Pszczółka” z Lublina

8. Strefa kreatywnych zabaw z czekoladą

Festiwal Czekolady w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie | fot. materiały prasowe

Festiwal Czekolady 2020 w Lublinie – bilety

To piąta edycja Festiwalu Czekolady w Polsce i pierwsza w Lublinie. Wydarzenie odbędzie się w dniach 15-16 lutego w godzinach 10:00-20:00 w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. Wstęp dla dzieci do 12. roku życia jest bezpłatny. Bilety dostępne pod tym linkiem: www.biletomat.pl/festiwale/festiwal-czekolady-lublin-8918/

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się TUTAJ. Kontakt do organizatorów Festiwalu Czekolady: [email protected], [email protected]WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.