Wydawca Kuriera Lubelskiego wydrukuje dla Lublina ponad 2 mln egzemplarzy specjalnej gazety

Siedziba Kuriera Lubelskiego przy Krakowskim Przedmieściu
Siedziba Kuriera Lubelskiego przy Krakowskim Przedmieściu | fot. Dominik Wąsik

Podobnie, jak w ubiegłym roku, tak i w tym roku, ratusz będzie wydawał informator „Lublin.eu” pełny miejskich sukcesów. Gazeta będzie ukazywać się co miesiąc w nakładzie 150 tys. egzemplarzy.

Pełna sukcesów gazeta wydawana przez miasto

Miejski informator “Lublin.eu” w 2021 roku miał nakład 120 tys. egzemplarzy miesięcznie. Za przygotowanie treści odpowiadali pracownicy urzędu, a koszt jednego wydania wyniósł 20 tys. złotych. Gazeta „Lublin.eu” jest niczym innym jak przedrukowaną wersją strony internetowej Urzędu Miasta Lublin.

Nie znajdziemy w niej zatem treści, które uderzałyby w negatywny wizerunek magistratu. Dzięki takiemu informatorowi miasto kreuje pozytywne informacje na swój temat, a następnie dostarcza je „na tacy” mieszkańcom, w dodatku na ich koszt.

„Uzurpowanie przez biuletyny samorządowe roli gazet wiąże się niejednokrotnie z utrudnianiem dostępu do informacji dziennikarzom prasy prywatnej, co jest podważeniem fundamentalnej zasady wolności słowa i prawa dostępu obywateli do informacji publicznej” – wskazał były już Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar.

W tym roku miasto chce drukować 150 tys. gazet miesięcznie – 14 numerów po osiem stron każdy. To w sumie ponad 2 mln gazet, które urząd chce wrzucić w miasto.

W ogłoszonym na początku stycznia przetargu na druk gazety wpłynęły dwie oferty złożone przez dwóch największych wydawców gazet w woj. lubelskim: Polska Press (Kurier Lubelski) oraz Corner Media (Dziennik Wschodni).

Miasto planowało przeznaczyć na druk gazety 265 970,93 zł. W tej kwocie mieści się tylko oferta od Polska Press – 234 360,00 zł. Wydawca Dziennika Wschodniego wartość swojej oferty wycenił na 317 489,76 zł. Wszystko na to wskazuje, że to Polska Press wygra przetarg na druk gazety dla miasta.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.