Wyciek gazu w sklepie ze sprzętem AGD i RTV przy ul. Orkana. Zamknięto sąsiadujące sklepy

Wyciek gazu w budynku Tesco | fot. czytelnik Emilian

Wyciek gazu był powodem środowej ewakuacji pracowników i klientów sklepów znajdujących się w pasażu budynku Tesco przy ul. Orkana w Lublinie. Na miejscu interweniowali strażacy.

Informację o wycieku gazu w jednym ze sklepów znajdujących się w pasażu Tesco przy ul. Orkana strażacy otrzymali w środę o godz. 18.40. Na miejscu interweniowało pięć zastępów straży pożarnej ze specjalistycznej grupy ratownictwa chemicznego „Lublin-1”.

Z powodu akcji strażaków zamknięto większość sklepów znajdujących się w pasażu, lecz sam hipermarket Tesco funkcjonował bez większych problemów.

„Do wycieku doszło w sklepie RTV Euro AGD. Nasze mierniki nie wykazały niczego niepokojącego. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu obiektu, zakręceniu gazu ziemnego i odłączeni energii elektrycznej. Nie wiadomo do końca co to było. Jest duże prawdopodobieństwo, że mógł być to gaz z instalacji klimatyzacji” – mówi mł. bryg. Maciej Falandysz z KW Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Akcja strażaków zakończyła się po godz. 20.40.

Wyciek gazu w budynku Tesco | fot. czytelnik Emilian


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.