Wybuch w zakładach azotowych w Puławach. Dwie osoby ranne

Grupa Azoty Zakłady Azotowe w Puławach
Grupa Azoty Zakłady Azotowe w Puławach | fot. Sławomir Kłak, materiały prasowe Grupa Azoty

Na terenie zakładów azotowych w Puławach doszło do eksplozji. Dwie osoby zostały ranne. Na miejscu lądował helikopter LPR.

Eksplozja w zakładach azotowych w Puławach

Do wybuchu doszło w poniedziałek (24.06) około godz. 19:15 na linii produkcyjnej amoniaku w Zakładzie Amoniaku Grupy Azoty Puławy przy Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego w Puławach. Na miejscu interweniowała zakładowa i państwowa straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i policja.

W wyniku zdarzenia dwóch pracowników w wieku 35 i 29 lat zostało poszkodowanych. 35-latek w cięższym stanie został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala specjalistycznego w Łęcznej, drugi – 29-latek z lżejszymi obrażeniami, został przetransportowany do szpitala w Dęblinie.

Policjanci z Puław wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.